06.06.2016 11:18

Każde „Hodor”, które powiedział Hodor

Uroczy półgłówek, słodki gigant, czyli bodaj najbardziej poczciwa z postaci w „Grze o tron”. Hodor nigdy nie miał zbyt wiele do powiedzenia, dlatego wszystkie jego wypowiedzi udało się zmieścić w 2,5 minuty.

Każde „Hodor”, które powiedział Hodor
foto: kadr z serialu

Niezliczone wątki i zaangażowani w nie bohaterowie. Co prawda badania wykazały, że za głównego protagonistę należy uznać Tyriona Lannistera, ale nie można też zapomnieć o wszystkich wokół, których historie śledzi się z takim samym zaangażowaniem.

Pośród tych bardziej, jak i mniej znaczących postaci znalazł się m.in. Hodor, służący rodowi Starków, osobisty opiekun Brana. Zawsze wierny swojemu panu, obdarzony wielką siłą i niewielkim intelektem. Jedna z niewielu czystych dusz na padole wypełnionym ludźmi pełnymi chciwości, żądzy zemsty bądź władzy.

Postać graną przez Kristiana Nairna mogliśmy zobaczyć już w odcinku otwierającym 1. sezon „Gry o tron”. Jednak jego kwestię, która powtarzała się przez kolejne sześć serii mogliśmy usłyszeć dopiero w odcinku „Cripples, Bastards, and Broken Things”. UWAGA SPOILER! Słynnego „Hodor” wypowiadanego w różnych okolicznościach już nie usłyszymy, gdyż bohater zginał w 6. sezonie.

Jako rodzaj elegii stworzono materiał wideo, w którym znalazła się każda kwestia wypowiedziana przez olbrzyma. Może i nie jest zbyt różnorodnie, ale z pewnością wspominkowo:

„Gra o tron” przedstawiła nam wizję Brana, w której chłopak widział młodego Hodora, który wówczas nosił jeszcze imię Wylis i dysponował bogatszym zasobem słów. Pojawiły się fanowskie teorie próbujące rozgryźć jak doszło do takiego ograniczenia słownika postaci. Niektórzy twierdzą, że Hodor mógł być wargiem, a wejście do umysłu zwierzęcia na zbyt długo spustoszyło ten w jego głowie.

W czyją skórę wszedł młody Wylis? Był stajennym, więc prawdopodobnie „stał się” koniem. To by miało tłumaczyć dlaczego z ochotą nosił Brana i dlaczego bał się burzy oraz dlaczego młody Stark mógł wniknąć do jego umysłu.

Tęsknicie za Hodorem?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Gra o tron