10.04.2019 17:48

Kino pokazało zwiastuny horrorów przed filmem "Świnka Peppa". Widzowie byli oburzeni

Jak podaje BBC News, kino Empire w Ipswitch dopuściło się pewnego niedociągnięcia podczas emisji filmu "Peppa Pig: Festival of Fun" - pokazano bowiem zwiastuny horrorów.

Peppa
foto: kadr z wideo

W kinie Empire w Ipswitch w poprzedni weekend (6-7 kwietnia 2019 roku) odbył się pokaz filmu o Śwince Peppie. Wszystko przebiegało bez problemu, aż w końcu na ekranie zaczęły pojawiać się zwiastuny. Niestety, wśród nich znalazły się materiały promujące film "Ma" z Olivią Spencer - w zwiastunie produkcji pojawia się morderstwo, przemoc na tle seksualnym, a także potrącenie samochodem. 

Kino pokazało zwiastuny horrorów przed filmem o Śwince Peppie

Drugim ze zwiastunów pokazanych przez kino Empire był materiał promujący horror "Brightburn", którego producentem jest James Gunn. Fabuła horroru opowiada o hipotetycznej sytuacji typu: "A co by było, gdyby Superman okazał się złoczyńcą?". Właśnie to widzimy na ekranach podczas seansu nadchodzącego filmu o superbohaterze, który zamiast pomagać ludzkości, zaczyna ją mordować. A tak prezentuje się zwiastun "filmu o złym Supermanie":

A tak wygląda wspomniany film "Ma" z Olivią Spencer. Uważajcie, klip jest naprawdę ostry i zdecydowanie nie nadaje się do oglądania w pracy:

Jak widzicie, zwiastuny filmów mogą przerazić nawet osoby dorosłe - takiego zdania jest Charlie Jones, która zabrała na film dwójkę swoich dzieci. Wśród nich była dwulatka o imieniu Annie, której nie spodobały się materiały pokazane przez kino. W wywiadzie dla BBC News powiedziała, że próbowała w jakiś sposób uchronić dziecko przed zwiastunami:

"

Myślałem, że Annie będzie śpiewała i tańczyła, kiedy będzie w filmie na filmie o Peppie. Niestety nie wyszło - starałam się zakryć jej oczy podczas zwiastunów i chciałam jej powiedzieć, że to tylko głupie filmy o mumiach, ale dużo dzieciaków płakało i krzyczało. "

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Top 10: Najlepsze horrory 2017 roku [RANKING]

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedzieli się rzecznicy prasowi sieci kin Empire, którzy bardzo przeprosili widzów za incydent i obiecali, że wyciągną konsekwencje z niedopatrzenia pracowników: 

"

Kiedy tylko pracownicy dowiedzieli się o sytuacji, to natychmiast usunęli zwiastuny z ekranu. Bardzo przepraszamy za jakiekolwiek złe emocje wywołane przez sytuację i obiecujemy, że zweryfikujemy ten incydent i dowiemy się, co tak dokładnie się stało.  "

Hereditary - dzieci były przerażone zwiastunem

Do podobnej sytuacji doszło w australijskim kinie w kwietniu 2018 roku, kiedy to przed filmem "Piotruś Królik" puszczono zwiastun "Hereditary". Z relacji rodziców wynika, że reakcje dzieciaków były bardzo podobne do zachowania dzieciaków z Wielkiej Brytanii. 

Film "Brightburn: Syn ciemności" trafi do kin 24 maja 2019 roku, natomiast "Ma" będzie dostępny od 31 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski