31.08.2018 15:07

Kobiety według badań najbardziej czekają na premiery „Aquamana” i „Venoma”

Według ankiety przeprowadzonej przez Atom Tickets to właśnie te filmy przyciągną najwięcej żeńskich miłośniczek kina. Jakie jeszcze produkcje podobają się kobietom?

Venom i Aquaman
foto: kadr z filmów „Venom” i „Aquaman”

Jeżeli myśleliście, że kobiety najbardziej interesują komedie romantyczne i ckliwe dramaty, to nie mogliście się bardziej pomylić. Portal Atom Tickets postanowił sprawdzić jakich premier najbardziej wyczekują panie. Okazuje się, że najwięcej emocji wzbudzają produkcje związane z uniwersum Marvela i DC Comics.

„Venom” i „Aquaman” najbardziej wyczekiwane przez kobiety

Atom Tickets przeprowadził ankietę wśród 10 tysięcy kobiet, które regularnie chodzą do kina. Jej wyniki opublikowano 26 sierpnia 2018 - tego dnia w USA obchodzony jest Dzień Równości Kobiet - i trzeba przyznać, że są one nieco zaskakujące. Zgodnie z badaniem panie dużo bardziej interesują bowiem produkcje bardziej kojarzone z męską widownią. Mowa o filmowych ekranizacjach historii wroga Spidermana, Venoma oraz jednego z członków Ligii Sprawiedliwości, Aquamana. Wiele z ankietowanych przyznało również, że z chęcią obejrzy kolejną odsłonę przygód Newta Scamandera w filmie „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindenwalda”.

Obsadzenie w głównym rolach w filmach Toma Hardy'ego, Jasona Momoy i Eddy'ego Redmayne'a z pewnością nie pozostawało bez wpływu na opinię pań. Może jednak dziwić jakie gatunki ankietowane wskazały jako ulubione. Okazuje się, że respondentki najchętniej oglądają filmy akcji/przygodowe, a także komedie i produkcje fantasy/sci-fi. Zgodnie z badaniem 40% kobiet nie podoba się to, w jaki sposób twórcy blockbusterów przedstawiają kobiety. 90% ankietowanych przyznało jednak, że dużo bardziej wolą oglądać na ekranie damsko-męskie duety niż produkcje w całości skupione na przedstawicielach jednej płci. 95% respondentek chciałoby również, aby więcej kobiet odnosiło sukcesy jako reżyserki, scenarzystki czy producentki.

„Venom” - kiedy premiera?

Filmowa produkcja Marvela od początku budzi duże emocje. Nic dziwnego, na pierwszych zdjęciach z filmu w reżyserii Rubena Fleischera jeden z największych przeciwników Spidermana naprawdę robi wrażenie - w szczególności mamy tu na myśli jego japońską wersję promującego go plakatu. „Venom” z Tomem Hardym w roli głównej opowie o dziennikarzu, Eddiem Brocku, który prowadzi śledztwo w sprawie pewnej korporacji. W pewnym momencie mężczyzna staje się nosicielem symbiota. Wtedy też rodzi się jego mroczne alter-ego, Venoma. Eddie będzie musiał więc stoczyć walkę nie tylko z krwiożerczą istotą, ale też pokonać całą armię podobnych istot.

Już sam zwiastun zapowiada, że produkcja może być całkiem mroczna - możemy w nim zobaczyć m.in jak Venom odgryza jednemu z przeciwników głowę. Nie dziwi więc, że twórcy starali się o przyznanie jej kategorii R. Na przeszkodzie stanęły jednak plany co do przyszłości produkcji. Bardzo możliwe bowiem, że powstanie crossover z innymi filmami Marvela. Premiera „Venoma” zapowiedziana jest na 5 października 2018 roku.

„Aquaman” - kiedy premiera?

W 2018 roku zobaczymy również filmowe przygody jednego z członków Ligii Sprawiedliwości. Film Jamesa Wana przedstawi historię konfliktu głównego bohatera (Jason Momoa) z jego przyrodnim bratem Ocean Masterem, królem Atlantydy. Postać grana przez Patricka Wilsona postanowi wypowiedzieć wojnę ziemskiemu światu. Żeby temu zapobiec Aquaman wraz ze swoją towarzyszką Merą (Amber Heard) wyrusza na poszukiwania starożytnego trójzębu, który pomoże mu zjednoczyć wszystkie królestwa Siedmiu Mórz. Premiera filmu odbędzie się 21 grudnia 2018 roku.

Czy podobnie jak uczestniczki ankiety, to właśnie na te filmy czekacie najbardziej? A może wyczekujecie innych filmowych propozycji?

Olga Konarzycka
Tagi: Aquaman Venom