11.04.2019 15:05

"Król Lew" - zobaczcie zestawienie scen ze zwiastuna z oryginalnym filmem

Portal Comicbook.com przygotował wideo, w którym porównał zwiastun "Króla Lwa" ze scenami z oryginalnej bajki Disneya. Zobaczcie, czy twórcom udało się odtworzyć kultowe fragmenty produkcji o Simbie z lat 90.

Król Lew
foto: kadr z wideo

"Król Lew" jest dla wielu jedną z najwspanialszych bajek Disneya w historii. Połączenie wzruszającej historii o znajdowaniu swojego miejsca na świecie z zabawnymi momentami i wieloma fragmentami uczącymi dzieci o tym, że warto wierzyć w siebie, sprawia, że produkcja o Simbie jest od lat uznawana za klasyk. Do tego dodajmy prześliczną warstwę wizualną oraz muzykę przygotowaną przez Hansa Zimmera oraz Eltona Johna i otrzymujemy dzieło niemalże perfekcyjne w swoim gatunku.

Król Lew 2019 vs Król Lew 1994

Trudnego zadania, którym niewątpliwie jest dorównanie lub nawet przebicie oryginału, podjął się Jon Favreau (aktor i reżyser znany z m.in. "Księgi Dżungli" i "Iron Mana"). Wraz z Disneyem zatrudnił do pomocy genialną wręcz obsadę (m.in. Beyonce, Donald Glover, Seth Rogen, czy powracający James Earl Jones) i wziął się do pracy. Efekty jego pracy widzieliśmy w wypuszczonych dotychczas zwiastunach "Króla Lwa", która spotkały się z dość ciepłym przyjęciem ze strony widzów. 

W sieci 10 kwietnia 2019 roku pojawił się pełnoprawny zwiastun "Króla Lwa", w którym mieliśmy okazję usłyszeć m.in. Skazę (w tej roli Chiwetel Ejiofor), a także wspomnianego Jonesa. Podczas oglądania materiału trudno nie odnieść wrażenia, że wszystko to już kiedyś widzieliśmy. To wszystko dlatego, że faktycznie wszystkie sceny z "Króla Lwa" Jona Favreau są właściwie bezpośrednio zaczerpnięte z oryginału. Porównanie współczesnej wersji z bajką z 1994 roku przygotował portal Comicbook.com. Oto efekty ich pracy:

Poprzedni zwiastun "Króla Lwa" również doczekał się tego rodzaju wideo - zobaczycie je w innym z naszych tekstów. Przygotował je portal IGN. Podobne zestawienie przygotowano również po debiucie teaserów "Aladyna", czyli innej nadchodzącej aktorskiej adaptacji klasyka Disneya. 

Najlepsze bajki Disneya
Najlepsze bajki Disneya
Przeczytaj także Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć

Król Lew - data premiery

W obsadzie anglojęzyczni widzowie usłyszą wspomnianych: Jamesa Earla Jonesa (Mufasa), Donalda Glovera (Simba), Beyonce (Nala), Chiwetela Ejiofora (Skaza), ale także Alfre Woodard (Sarabi), Johna Olivera (Zazu), Johna Kani (Rafiki), Florence Kasumbę (Shenzi), Erica Andre (Azizi), Billy'ego Eichnera (Timon) i Setha Rogena (Pumba). Premiera nowej wersji "Króla Lwa" została zapowiedziana na 19 lipca 2019 roku.  

Kamil Kacperski