28.03.2018 18:26

Rozpoznaj film lub serial po księdzu [QUIZ]

Z okazji Dnia Księdza przygotowaliśmy dla Was wyjątkową zabawę. Czy jesteście w stanie wskazać tytuł filmu lub serialu po zdjęciu aktora, który zagrał w nim duchownego?

Plebania
foto: MARIUSZ GRZELAK/AGENCJA SE/EAST NEWS

Wielki Czwartek to według nauk Kościoła katolickiego dzień, w którym ustanowiono sakrament Eucharystii oraz sakrament Kapłaństwa. Dlatego w czwartek poprzedzający Wielkanoc wierni nie tylko wspominają ostatnią wieczerzę, lecz składają też życzenia zaprzyjaźnionym księżom, świętując Dzień Kapłana. A w związku z tym, że Polska uchodzi za kraj katolicki, postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrze znacie filmowych i serialowych księży.

Księża w filmach i serialach

Księża pełnią niezwykle ważną rolę nie tylko w lokalnych społecznościach w Polsce, lecz także w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Czasem, jak w przypadku „Plebanii”, codzienne życie kleru jest postawione w centrum ekranowej opowieści, innym razem – postać kapłana pojawia się tylko gościnnie i w bardzo konkretnym celu.

Księża w filmach i serialach są przedstawiani na rozmaite sposoby. Widzieliśmy już księży-nauczycieli, księży-mędrców, księży-detektywów, a także księży zakochanych, wątpiących, zbuntowanych oraz całą masę księży ukazanych w sposób parodystyczny. Wielokrotnie wcielali się w nich słynni aktorzy tworząc niezapomniane kreacje. Często zdarzało się też, że role księży przynosiły nieznanym aktorom światowy rozgłos. Bywało również tak, że rola duchownego przylgnęła do aktora tak silnie, że ludzie na ulicy zwracali się do niego „proszę księdza”.

Dziś z okazji Dnia Kapłana, wybraliśmy 12 ekranowych przedstawicieli stanu duchownego, by przetestować, jak dobrze znacie księży z filmów i seriali.

Rozpoznaj film lub serial po księdzu [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ
Artur Żmijewski
Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Quiz