21.08.2018 17:42

Kto był najlepszym Sherlockiem według czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

W naszej ostatniej filmowej sondzie zadaliśmy fundamentalne pytanie - kto jest najlepszym filmowym (bądź serialowym) Sherlockiem Holmesem? Na kogo padł wybór czytelników Antyradio.pl?

Sherlock Holmes Downey Jr i Cumberbatch
foto: kadr z filmu "Sherlock Holmes"; materiały promocyjne

Sherlock Holmes niejedno ma oblicze, co łatwo jest dostrzec przeglądając setki kinowych i telewizyjnych adaptacji dzieł Arthura Conana Doyle'a o detektywie z Baker Street i jego towarzyszu, dr Watsonie. Popularność Sherlocka Holmesa w kinie nie gaśnie od czasów narodzin dziesiątej muzy aż do dzisiejszego dnia, dlatego pytając o to, który aktor był najlepszym Sherlockiem Holmesem, musieliśmy dokonać wstępnej selekcji. 

Sherlock Holmes aktorzy

Na polu walki o tytuł najlepszego filmowego bądź serialowego Sherlocka pozostało więc 7 wspaniałych aktorów: Basil Rathbone z cyklu filmowych zagadek Holmesa (1939-1946), Peter Cushing z serialu „Sherlock Holmes” z lat 60., Michael Caine z filmu „Po kłębku do nitki” z 1988 roku, Christopher Lee, który zagrał go m.in. w filmie „Sherlock Holmes and the Leading Lady” z 1991 roku, Robert Downey Jr. aka Tony Stark z „Sherlocka Holmesa” i sequelu „Sherlock Holmes: Gra Cieni”, Ian McKellen z filmu „Pan Holmes” oraz Benedict Cumberbatch ze słynnego serialu „Sherlock”. Którego z nich uważacie za najlepsze filmowe wcielenie Holmesa?

Kto był najlepszym Sherlockiem? - ranking czytelników

Trudno powiedzieć, by wyniki sondy dotyczącej aktorów, którzy grali Sherlocka Holmesa, zaskakiwały. Większość odtwórców roli słynnego detektywa otrzymała po 2% głosów, a na szczycie starli Robert Downey Jr. i Benedict Cumberbatch, których - co ciekawe - poza rolą Sherlocka łączy także filmowe uniwersum Marvela, gdzie grają Iron Mana i Doctora Strange'a.

Jak się okazuje, choć popularność filmowego Tony'ego Starka zdecydowanie przewyższa sławę Stephena Strange'a - jeśli chodzi o rolę Sherlocka - zdecydowanie wygrywa Benedict Cumberbatch. Brytyjczyk zdobył aż 54% głosów, podczas gdy Downey Jr. uzyskał ich jedynie 36%. 

Dr Strange i Iron Man

Kompletne wyniki głosowania czytelników Antyradio.pl prezentujemy poniżej:

Sherlock Holmes aktorzy

Jak się zapatrujecie na taki wynik głosowania?

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Benedict Cumberbatch Sherlock Robert Downey Jr. Sherlock Holmes