17.01.2019 14:53

Kto jest kim w filmie "Kapitan Marvel"?

Film "Kapitan Marvel" trafi do kin już 8 marca 2019 roku. Z okazji 50 dni do dnia premiery Marvel Studios zaprezentowało plakaty przedstawiające najważniejszych bohaterów nadchodzącej produkcji.

Brie Larson (Kapitan Marvel)
foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Do premiery filmu "Kapitan Marvel" zostało już tylko 50 dni. Z tego powodu Marvel Studios postanowiło obdarować fanów nowej superbohaterki, publikując 10 plakatów przedstawiających najważniejszych bohaterów nadchodzącej produkcji Marvela. Kim są postacie, które pojawią się w filmie reżyserowanym przez Annę Boden i Ryana Flecka?

"Kapitan Marvel" - kim są bohaterowie filmu?

Nowa produkcja Marvel Studios rozgrywa się w latach 90., a więc na długo przed historią ukazaną w "Iron Manie". Oznacza to, że na duży ekran powrócą dobrze znane postacie, ale nie zabraknie również zupełnie nowych bohaterów, między innymi tytułowej heroiny. Co wiemy na temat protagonistów i antagonistów "Kapitan Marvel"?

Kapitan Marvel (Brie Larson)

Kapitan Marvel

Główna bohaterka, która tak naprawdę nazywa się Carol Danvers. Była niegdyś pilotem Air Force, ale podczas jednej z misji doszło do wypadku, w którym straciła pamięć. Wrak statku znaleźli kosmici z rasy Kree, którzy postanowili ocalić Ziemiankę, zwaną przez nich Vers. Carol zostaje poddana transformacji i zdobywa moce mieszkańców planety Hala. Kree toczą wojnę z rasą zmiennokształtnych Skrulli i wykorzystują kobietę do walki ze swoimi wrogami. Carol zostaje wcielona do grupy Starforce, składającą się z najpotężniejszych wojowników sprzymierzonych z Kree. Dręczona przebłyskami swojego dawnego życia powraca na Ziemię, gdzie odkrywa bazę Skrulli i postanawia nie tylko przypomnieć sobie kim jest, ale również pokonać zagrażające światu imperium wrogich kosmitów.

Nick Fury (Samuel L. Jackson)

Kapitan Marvel

Tego pana nie trzeba przedstawiać osobom, które dobrze znają poprzednie produkcje Marvel Studios. Nick Fury był niegdyś dyrektorem organizacji S.H.I.E.L.D., która rozpadła się w drugiej części "Kapitana Ameryki". W "Kapitan Marvel" Fury jest jeszcze zwyczajnym agentem, który odkrywa, że na Ziemi pojawiła się tajemnicza kobieta. Postanawia jej pomóc w rozwiązaniu zagadki i obronie Ziemi przed Skrullami. Prawdopodobnie dzięki temu awansuje na nowego dyrektora tajnej agencji. Być może dowiemy się też, w jaki sposób Fury stracił oko.

Yon-Rogg/Mar-Vell (Jude Law)

Kapitan Marvel

Jude Law najprawdopodobniej wcieli się w Yon-Rogga, chociaż pojawiają się głosy, że aktor wystąpi również jako Mar-Vell - mentor Carol Danvers. Co do tego nie mamy na razie pewności. Być może twórcy filmu postanowią połączyć dwie komiksowe postacie w jednego bohatera. Pewne jest jednak, że Yon-Rogg będzie członkiem Starforce.

Talos (Ben Mendelsohn)

Kapitan Marvel

Ben Mendelsohn wcieli się w podwójną rolę, co potwierdza powyższy plakat. Zagra Skrulla imieniem Talos, który będzie podszywał się pod dyrektora S.H.I.E.L.D. i prawdopodobnie odpowie za tajną inwazję swojej rasy na Ziemię. Być może Fury domyśli się o zdradzie rzekomego szefa i połączy siły z Carol Danvers, by przeszkodzić Skrullom w ataku na naszą planetę. Prawdopodobnie Talos będzie głównym przeciwnikiem Kapitan Marvel.

Maria Rambeau (Lashana Lynch)

Kapitan Marvel

Lashana Lynch wcieli się w najlepszą przyjaciółkę Carol o pseudonimie Photon. Obie służyły w Air Force i prawdopodobnie brały udział w tej samej misji, w której zaginęła Danvers. Całkiem możliwe, że Rambeau będzie jedyną osobą wierzącą, że jej przyjaciółka żyje. Maria stanie się zapewne łącznikiem z dawnym życiem Carol i przyczyni się do przywrócenia wspomnień głównej bohaterki.

Agent Phil Coulson (Clark Gregg)

Kapitan Marvel

Rola Clarka Gregga również nie powinna być obca fanom produkcji Marvel Studios. Phil Coulson zadebiutował w "Avengers" i chociaż zginął podczas bitwy o Nowy Jork, został przywrócony do życia dzięki technologii Kree w serialu "Agenci S.H.I.E.L.D.". Tym razem zobaczymy młodszą wersję agenta Coulsona, który prawdopodobnie będzie pracował razem  z Furym.

Minn-Erva (Gemma Chan)

Kapitan Marvel

Kolejna członkini Starforce, która w komiksach posługuje się pseudonimem Doctor Minerva. Komiksowa wersja postaci posiadała nadludzką siłę, potrafiła latać z nadzwyczajną szybkością, a jej poszerzona percepcja, pozwalała jej na odnalezienie poszukiwanej istoty na podstawie emitowanej energii.

Korath (Djimon Hounsou)

Kapitan Marvel

Kolejny powracający bohater. Korath zadebiutował na kinowym ekranie w "Strażnikach Galaktyki" jako sługa Ronana, szukającego ukrytego Kamienia Nieskończoności. Wygląda na to, że zanim Korath związał się z radykałem Kree, był członkiem Starforce, który przeżywał wspólne przygody u boku Kapitan Marvel.

Przywódczyni Kree (Annette Bening)

Kapitan Marvel

O roli Annette Bening wiadomo naprawdę niewiele. Ze zwiastunów wynika, że jej postać pełni ważną rolę w społeczeństwie Kree. Być może jest przywódczynią rasy. Kobieta opowiada Carol o tym, jak została znaleziona i przekształcona, by zostać nową bronią w wojnie ze Skrullami. Istnieją teorie mówiące, że bohaterka jest filmowym odpowiednikiem komiksowej istoty znanej jako Supreme Intelligence - połączonych umysłów największych geniuszy Kree, przewodzących całej rasie.

Goose

Kapitan Marvel

Kot głównej bohaterki, który prawdopodobnie stanie się ulubieńcem widzów. W rzeczywistości zwierzę wcale nie jest domowym sierściuchem, tylko przedstawicielem rasy Flerken - kotopodobnym stworzeniem, w którego paszczy ukrywają się przerażające macki. Według fanów to właśnie Goose będzie odpowiedzialny za brak oka Nicka Fury'ego.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios zadebiutuje na dużym ekranie już niedługo. Solowe przygody Carol Danvers będziemy mogli zobaczyć już 8 marca 2019 roku. Film "Avengers: Endgame", w którym Kapitan Marvel prawdopodobnie odegra ważną rolę, pojawi się w kinach 25 kwietnia 2019 roku. Nowe przygody Spider-Mana zobaczymy kilka miesięcy później - 4 lipca. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Strażnicy Galaktyki Brie Larson Captain Marvel Samuel L. Jackson Marvel Marvel Comics Jude Law Nick Fury