24.05.2017 13:08

Kto mógłby zagrać Wiedźmina w nowym serialu Netfliksa? [GALERIA]

To będzie jeden z najważniejszych castingów w historii polskiej fantastyki. Kto wcieli się w rolę Geralta z Rivii w nowej produkcji?

Kto mógłby zagrać Wiedźmina w nowym serialu Netfliksa? [GALERIA]
foto: Antyradio.pl/EastNews/Deadline/REX/Shutterstock/CC BY-SA 2.0

Na to fani czekali od lat. Wiadomość o tym, że Tomasz Bagiński we współpracy z Netfliksem stworzy serial oparty na cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego zelektryzowała większość fanów sagi. Od czasu niezbyt udanej produkcji w reżyserii Marka Brodzkiego z 2001 roku, w której zagrali m.in. Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski i Grażyna Wolszczak można było już tylko spodziewać się czegoś lepszego. Sam Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

Producenci nie ujawnili jeszcze, kto pojawi się na ekranie jako Geralt z Rivii, nie znamy też pozostałych nazwisk aktorów. Część internautów typuje do głównej roli m.in. Charliego Hunnama, którego od 16 czerwca 2017 będzie można oglądać w polskich kinach w filmie „Król Artur: Legenda miecza”, jednak są też głosy przekonane o tym, że Michael Fassbender to idealny kandydat na Wiedźmina. Redakcja Antyradio.pl ma jednak swoje typy...

Specjalnie dla Was, przy wsparciu naszego działu graficznego, przygotowaliśmy galerię zdjęć, żebyście mogli przez chwilę poczuć się jak obserwatorzy filmowego castingu. Wśród kandydatów nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazd polskiej sceny filmowej, m.in. Roberta Więckiewicza, Piotra Adamskiego i oczywiście... Tomasza Karolaka.

A jak w roli Wiedźmina sprawdziłyby się „pewniaki Hollywood”? Czy Robert Downey Jr. umiałby zamienić zbroję Iron Mana na wiedźmiński miecz? Czy Johnny Depp zamiast stroju pirata przywdziałby słowiańskie skóry? Czy Vin Diesel przesiadłby się z supersamochodu na konia? A może pora w końcu na serialowy powrót Denzela Washingtona, który mógłby zagrać ciemnoskórego Geralta? Zobaczcie, jak znani aktorzy prezentują się z długimi siwymi włosami i mieczem!

A jakich aktorów Wy byście widzieli w roli Wiedźmina?

Który z aktorów najlepiej prezentuje się w stroju Wiedźmina?

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Duperele #Wiedźmin