18.12.2017 18:22

Która część „Gwiezdnych wojen” jest najlepsza? [SONDA]

Nieraz zastanawialiście się nad tym w domu i kłóciliście się o to ze znajomymi. Teraz macie szansę wyrazić swoją miłość do ulubionego epizodu „Star Wars” i niechęć do najbardziej znienawidzonego, biorąc udział w naszej sondzie.

Która część „Gwiezdnych wojen” jest najlepsza? [SONDA]
foto: materiały prasowe

Z okazji premiery „Ostatniego Jedi” portal Rotten Tomatoes przygotował graficzne przedstawienie najlepiej i najgorzej ocenianych części głównej sagi „Star Wars”.

Według pomidorowego algorytmu najlepszy okazał się epizod V – „Imperium Kontratakuje”, a najgorszy – epizod I, czyli „Mroczne widmo”, który jako jedyny został uznany za zgniły pomidor, mimo że (paradoksalnie) miał za zadanie odświeżyć gwiezdną sagę po 16 latach. Wiadomo jednak, że oceny przedstawione na Rotten Tomatoes często nie zgadzają się z ocenami fanów, dlatego postanowiliśmy zapytać o zdanie prawdziwych miłośników sagi oraz wszystkich kinomanów, którzy czuli się w obowiązku obejrzeć wszystkie części „Star Wars”.

Jako, że film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” trafił do kin 14 grudnia 2017 roku i pierwszy weekend wyświetlania ma już za sobą, każdy szanujący się fan zdążył już zapewne go zobaczyć i z rozwagą ocenić go na tle poprzednich części sagi. A zatem – posiadając pełny obraz sytuacji – śmiało może powiedzieć, który z epizodów był dotychczas najlepszy, a który najgorszy. Dajcie więc upust swoim emocjom i weźcie udział w naszej krótkiej sondzie:

najlepsza część gwiezdnych wojen
najgorsza część gwiezdnych wojen

Jeśli jakimś cudem nie widzieliście jeszcze filmu „Ostatni Jedi”, szybko nadróbcie zaległości i wracajcie do naszej sondy! Na głosowanie macie czas do czwartku, 21 grudnia 2017 roku do godziny 12:00.

Natalia Hluzow
Tagi: #Gwiezdne wojny #Star Wars