10.09.2018 15:38

Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [SONDA]

„Captain Marvel” ma rozpocząć nową erę w historii filmów na podstawie komiksów Marvela. Która superbohaterka powinna dostać następną solową produkcję?

Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [SONDA]
foto: A-Force vol. 1 #1

W 2018 roku minęło 10 lat, od kiedy w kinach pojawił się pierwszy film pod szyldem Marvel Studios. Chodzi oczywiście o „Iron Mana”, który z miejsca odniósł tak wielki sukces, że twórcy postanowili powołać całe uniwersum. W ciągu dekady doczekaliśmy się kolejnych 19 produkcji, opowiadających o superherosach. Chociaż pierwsza superbohaterka (Black Widow), zadebiutowała w 2. części przygód Tony'ego Starka, kinowy świat Marvela był zdominowany przez mężczyzn. Trudno w to uwierzyć, ale „Ant-Man i Wasp” była pierwszą produkcją z kobiecym pseudonimem w tytule. Wszystko ma odmienić film „Captain Marvel”.

Przyszłość Marvel Studios należy do kobiet

„Captain Marvel”, to pierwsza produkcja studia w pełni poświęcona postaci kobiecej. Wyeksponowanie bohaterek na pierwszy plan wisi w powietrzu od jakiegoś czasu. Aktorki wcielające się w heroiny Marvela w 2017 roku postanowiły zebrać się w sobie i zaproponować szefowi Marvel Studios film o drużynie samych bohaterek. Od wielu miesięcy krążą też informacje o solowej produkcji poświęconej Black Widow. Nic dziwnego, że Kevin Faige od jakiegoś czasu zapowiada, duże zmiany w filmowym świecie Marvela. Historia Carol Danvers będzie przełomem, dzięki któremu w MCU pojawi się o wiele więcej superbohaterek, które dostaną własne filmy. Najwyższa pora, bo w komiksach solowe serie poświęcone postaciom kobiecym, a nawet całkowicie sfeminizowanym drużynom od dawna są na porządku dziennym.

Fearless Defenders vol. 1 #11

Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film?

Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytamy Was, które superbohaterki chcielibyście zobaczyć na kinowym ekranie w solowej produkcji. Do tej pory mieliśmy okazję poznać kilka heorin w poprzednich filmach. Biorąc pod uwagę, że Disney podpisał umowę ze studiem Fox i niebawem w MCU zobaczymy postacie związane z X-Men i Fantastic Four, kolejni twórcy będą mieli z czego czerpać. Która bohaterka zasługuje na solowy film?

Zrzut ekranu 2018-09-17 o 07.39.59

Na wyniki czekamy do 17 września 2018 roku. „Captain Marvel” zadebiutuje w marcu 2019 roku. Bohaterka powróci dwa miesiące później w „Avengers 4”, stając do walki z Thanosem. Kolejną produkcją zapowiadaną na rok 2019 jest „Spider-Man: Far from Home”. Najbliższa przyszłość na razie nie jest zdominowana przez superbohaterki, ale wszystko przed nami.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Captain Marvel Marvel Marvel Comics Kevin Feige