06.06.2016 12:40

Kup dom z „Amityville Horror”

Budynek, który sprowadzał na kolejnych lokatorów fale tragicznych wydarzeń ponownie trafił na sprzedaż. Ile jest wart dom w Amityville?

Kup dom z „Amityville Horror”
foto: materiały prasowe

Nieruchomość zlokalizowana przy 108 Ocean Avenue w hrabstwie Suffolk w stanie Nowy Jork została wybudowana w 1927 roku. W środku znajdziemy 5 sypialni, 3 łazienki i 1 mniejszą, a całość utrzymana jest w stylu kolonialnym. Udogodnienia stanowią weranda, kominek, dwa garaże oraz dostęp do prywatnej przystani z pomostem, tym samym zyskujemy też widok na wodę. Nabywając dom otrzymujemy też 0,27 akra terenu zielonego.

Koszt takiej inwestycji to 850 tysięcy dolarów. Cena wydaje się okazyjna, gdyż ostatnim razem, gdy dom znajdował się na rynku (2010 rok) sprzedano go za 950 tysięcy. Nabywczynią budynku liczącego 5 tysięcy m2 powierzchni była Caroline D’Antonio, która teraz chce się go pozbyć z pomocą agencji Coldwell Banker Harbor Light. Czyżby we wnętrzach pokrytych dębem zaczynał rozgrywać się kolejny horror?

Nie, powód jest dużo bardziej przyziemny. Caroline straciła męża, który zginął śmiercią naturalną w 2015, więc nie potrzebuje już tak dużego domu. Ponadto kobietę drażnią liczni turyści przybywający pod jej drzwi i fotografujący budynek. Wnętrza zostały usprawnione przed sprzedażą, zatem ewentualny kupiec dostanie nieruchomość w idealnym stanie.

Agencja stworzyła materiał wideo, w którym przedstawia oferowany dom i podaje potrzebne dane kontaktowe:

Zainteresowanie odwiedzeniem wnętrz jest duże, ale czy każdy wchodzący w progi domu na 108 Ocean Avenue jest faktycznie chętny do zakupu? Skomentował to Jerry O’Neill, agent nieruchomości:

"

Pewne jest to, że kontrolujemy wizyty potencjalnych kupców. Skupiamy się wyłącznie na osobach, które rzeczywiście są zainteresowane staniem się właścicielami. Nim ktoś będzie mógł wejść do środka musi wpierw wypełnić odpowiednie dokumenty i przedstawić nam wykaz dochodów. Staramy się utrzymać turystów z daleka. "

Budynek był miejscem strasznych zbrodni z 14 listopada 1974 roku. Butch DeFeo zamordował tu całą swoją rodzinę - zabił ojca, matkę oraz czworo rodzeństwa przy użyciu broni palnej. Wydarzyło się to pod adresem 112 Ocean Avenue.

Rok po masakrze za 75 tysięcy dolarów budynek kupiło pewne małżeństwo wraz z trójką dzieci. George i Kathy Lutz zadbali o to, aby zmieniono adres nieruchomości (dlatego dziś znajduje się pod 108 Ocean Avenue). Od początku działy się tam dziwne rzeczy - drzwi i okna same się otwierały, a pomieszczenia wypełniały tajemnicze hałasy. Wezwano księdza, ale ten miał być podobno przepędzony przez „diabelski” głos. 

Przez kolejne dni państwo Lutz widzieli, jak ze ścian spływa dziwna, śmierdząca maź, a na oknach ciągle siedziały roje much. Kathy Lutz miała też poczuć jak nienazwana siła ciska nią o ścianę, a najmłodsze z dzieci potrafiło się komunikować z istotami z zaświatów. Rodzina uciekła z domu i powiadomiła o wszystkim media, by ostatecznie zacząć zarabiać na rzekomej tragedii.

Jednak historia Butcha DeFeo była prawdziwa i to ona zainspirowała Jaya Ansona do napisania w 1977 roku, która następnie została wykorzystana jako podstawa powstałego dwa lata później filmu w reżyserii Stuarta Rosenberga. Ten doczekał się z kolei licznych kontynuacji.

Swego czasu na rynku pojawiły się też oferty dotyczące domów z „Pełnej chaty” czy „American Horror Story”.

Chętni na dom z „Amityville Horror”?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele