08.03.2017 11:50

Kup sobie własnego R2-D2 w skali 1:1

Jesteś zdeklarowanym fanem „Gwiezdnych wojen” i zawsze marzyłeś o własnym droidzie astromechanicznym? Lepszej okazji raczej nie będzie.

Kup sobie własnego R2-D2 w skali 1:1
foto: kadr z wideo

Chociaż R2-D2 nie ma na nazwisko Skywalker, mało tego: tak naprawdę jest tylko droidem naprawczym, który przez całą sagę nie wypowiada w zrozumiały sposób ani jednej kwestii, można spokojnie nazwać go jednym z głównych bohaterów „Gwiezdnych wojen”. Razem z C-3PO stworzył niezapomniany duet, który z pewnością bawi znacznie lepiej niż Jar-Jar Binks.

Nic dziwnego, że każdy fan gwiezdnej sagi uwielbia związane z nim gadżety, których jest wszakże od groma i jeszcze trochę. Jeśli jednak breloczki z C-3PO, miski w kształcie Gwiazdy Śmierci i foremki do lodu bądź całe lodówki stylizowane na Hana Solo zamrożonego w karbonicie to dla Was wciąż za mało... znaleźliśmy coś, co naprawdę robi wrażenie.

Przed Wami autentycznych wymiarów R2-D2, który znacznie wykracza poza normy powszechnie przyjęte dla dziecięcych zabawek. Ten droid nie tylko wydaje odpowiednie dźwięki i światła (można nimi sterować przy pomocy dostępnego w zestawie pilota), lecz także ma obrotową „głowę” i podstawę żywcem przeniesioną z Sokoła Millennium.

Zobaczcie, ile trudu wymaga samo złożenie tej nietypowej figury:

Poniżej zaś przyjrzycie się R2-D2 w pełnej okazałości:

Jeśli nie macie już wątpliwości, co jest teraz Waszym najbardziej pożądanym gwiezdnowojennym gadżetem na świecie, niestety, jak zwykle w takich wypadkach musimy nieco ostudzić Wasz zapał. Figura ta dostępna jest w limitowanym nakładzie za cenę 7500 dolarów. Na szczęście istnieje przynajmniej opcja spłaty w 10 ratach...

Gdybyście obawiali się, że po zakupie nie zrozumiecie bipnięć R2-D2, polecamy jego przemówienie ludzkim głosem. Uważajcie tylko na przymierzanie kostiumów szturmowców. Jeśli chcecie sprawdzić się w kostiumie księżniczki Lei, nie będziemy Was oceniać - w końcu robił to sam Mark Hamill.

Jak Wam się podoba realnych rozmiarów R2-D2?

Jakub Gańko
Tagi: Star Wars Galeria