02.06.2017 11:24

Led Zeppelin w parodii zwiastuna „Thor: Ragnarok”

Ciężki rock i kino superbohaterskie to dobre połączenie. Zwiastun do nadchodzącego filmu „Thor: Ragnarok” został pomysłowo sparodiowany w animowanym wideo. 

Led Zeppelin w parodii zwiastuna „Thor: Ragnarok”
foto: kadr z filmu

Pierwszy zwiastun do 3. filmu z przygodami najsilniejszego Asgardczyka pobił rekord Disneya dla najczęściej oglądanego trailera w przeciągu pierwszych 24 godzin. Zatem nic dziwnego, że dla komediowego kanału AOK, specjalizującego się w animacji i geekowskiej tematyce, stał się łatwym kąskiem. Wideo parodia trwa mniej więcej tyle same ile oryginalny zwiastun, ale jego zawartość jest trochę inna.

Tak jak w przypadku oryginału, za muzykę robi „The Immigrant Song” Led Zeppelin, ale jest to cover z pewnym twistem – tekst został zmieniony pod treść związaną z Thorem. Czyli słyszymy, że superbohater zakochał się w Natalie Portman, Cate Blanchett jest wspaniałą aktorką czy Hulk oraz Thor nie pojawili się w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”. Pojawia się nawet cameo Stana Lee! Rzecz jest szalenie zabawna i przy tym bardzo dobrze zriserczowana, bo wspomniane jest nawet komediowe doświadczenie reżysera Taikiego Waititiego, które według twórców animacji może odświeżyć tonację serii. W rolę Roberta Planta wciela się Ben Wickham, z powodzeniem imitujący przeciągłe jęki wielkiego wokalisty przy imionach bohaterów. 

Premiera filmu „Thor: Ragnarok” odbędzie się 25 października 2017 roku i wówczas przekonamy się, czy nordycka apokalipsa pochłonie Asgard. Jak to ostatnio często bywa w przypadku filmów superbohaterskich, mamy kilka osób odpowiedzialnych za scenariusz do filmu, co może budzić pewne obawy („Spider-Man: Homecoming” przedstawia identyczną sytuację). W obsadzie znajdziemy m.in. Chrisa Hemswortha w roli Thora, Toma Hiddlestona jako Lokiego, Cate Blanchett jako Helę, sir Anthony’ego Hopkinsa jako Odyna i Jeffa Goldbluma jako Grandmastera. 

Kamil Dachnij
Tagi: Thor