07.12.2016 14:39

Liga Sprawiedliwości kontra postacie z horrorów

Superbohaterskie uniwersum DC w starciu z największymi sławami kina grozy. Co tam Pudzian kontra Popek, kiedy właśnie teraz mamy do czynienia z walką roku.

Liga Sprawiedliwości kontra postacie z horrorów
foto: kadr z wideo

Przedstawiciele dwóch obozów, które stanęły naprzeciwko siebie posiadają supermoce. Co prawda część z ikonicznych bohaterów horrorów to ludzie z krwi i kości, ale nawet taki Michael Myers nie jest znowu takim przeciętniakiem biorąc pod uwagę jego wytrzymałość i budowę ciała. Podobnie sprawa ma się z Jasonem z „Piątku 13-go” - może i zwykły seryjny morderca, ale jego determinacja czyni go nadczłowiekiem. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że nawet komiksowi herosi mogą mieć duży problem w starciu z Freddym Kruegerem.

Jak wynika z poniższego mash-upu czeka nas epicka walka, a miny bohaterów DC Comics pokazują, że raczej nie są optymistycznie nastawieni do tego starcia. Nie ma się czemu dziwić, bo jest się czego... bać. Niech się schowa lęk przed nietoperzami czy działanie kryptonitu na Supermana. To wszystko nic w porównaniu do szponów, maczet i noży, jeżeli te spoczywają w rękach ikonicznych postaci kina grozy.

Manichejska walka. Dobro kontra zło. Kto zwycięży? Dodatkowym smaczkiem niech będzie epizodyczne pojawienie się Asha z „Martwego zła” oraz, jak można wnioskować, zapowiedź drugiej części, w której pojawia się Hellraiser.

„Liga Sprawiedliwości” wejdzie do kin w listopadzie 2017 roku. W filmie pojawiają się takie nazwiska, jak Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Jason Momoa (Aquaman), Amy Adams (Lois Lane), Ezra Miller (Flash), Gal Gadot (Wonder Woman), Ray Fisher (Cyborg), Jeremy Irons (Alfred Pennyworth), J.K. Simmons (Komisarz Gordon), Jesse Eisenberg (Lex Luthor) czy Amber Heard (Mera). Czekamy także na solowy film poświęcony Wonder Woman.

Na kogo byście postawili? Na superbohaterów czy postacie z horrorów?

Robert Skowronski
Tagi: Liga Sprawiedliwości