31.10.2017 15:03

Luke i Leia zrobili sobie przejażdżkę Speederem po Nowym Jorku

Luke i Leia postanowili wskoczyć na Speedera i przelecieć się ulicami Nowego Jorku. Niestety szybko złapali ogon w postaci żołnierzy Imperium. I do tego jeszcze ta policja!

Luke i Leia zrobili sobie przejażdżkę Speederem po Nowym Jorku
foto: Jesse

Przełom października i listopada to wyjątkowy czas w roku. Szczególnie w życiu większości Amerykanów, którzy hucznie obchodzą Halloween. Jesse Wellens od jakiegoś czasu w wyjątkowy sposób podchodzi do celebrowania święta duchów. Kojarzycie kolesia, który przebrany za Silver Surfera lub Aladyna jeździ po Nowym Jorku? Tym razem prankster postanowił odtworzyć scenę z filmu „Powrót Jedi”, a konkretnie fragment, w którym Luke i Leia porywają imperialnego Speedera i ścigają się ze szturmowcami wśród gęstych lasów księżyca Endor. 

Żeby wcielić pomysł w życie, Wellens zbudował repliki filmowych Speederów, wykorzystując w tym celu motocykle. W końcu niedawno zmarły twórca kostiumu Dartha Vadera wyznał, że część stroju powstała z motocyklowego uniformu. Youtuber zatrudnił do roli Lei modelkę Carmellę Rose. Para ubrana jak rebelianci z filmu beztrosko jeździła po Wielkim Jabłku, aż natknęła się na patrol szturmowców i... policji. Wygląda na to, że nie tylko Sebastian Wardęga ma problem z funkcjonariuszami prawa.

Całe wydarzenie nagrał vloger Casey Neistat, który wystąpił też w roli szturmowca. Neistat zdradził również kulisy przedsięwzięcia w trwającym prawie 10 minut wideo. W filmie możemy zobaczyć, jak motocykle stworzone przez firmę Lithium Cycles, stały się pojazdami znanymi każdemu fanowi „Star Wars”.

Wybór motywu z „Gwiezdnych Wojen” zapewne nie był przypadkowy. Za trochę ponad miesiąc, bo już 14 grudnia 2017 roku, na ekrany kin wejdzie VIII epizod gwiezdnej sagi, zatytułowany „Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars