22.03.2018 17:27

Wszystkie zdarzenia, które doprowadziły do „Avengers: Infinity War” w jednym fanowskim wideo

Materiał wideo nosi tytuł „Droga do Infinity War” i oferuje streszczenie 18 filmów MCU, prezentując wszystkie najważniejsze zdarzenia, jakie miały miejsce przez 10 lat istnienia franczyzy. 

MCU
foto: kadr z wideo

Minęło 10 lat odkąd Robert Downey Jr jako Iron Man po raz pierwszy pojawił się na ekranie. Przez ten czas filmowe studio Marvela zrealizowało 18 filmów i z pomocą wytwórni Disney zbudowało imperium warte dziś 14 miliardów dolarów. Jego kulminacja ma nadejść już za niecały miesiąc, w kwietniu 2018 roku, pod postacią wieńczącego dzieło filmu „Avengers: Infinity War”

10 lat MCU w pigułce - streszczenie przed „Avengers: Infinity War”

Twórcy i gwiazdy nadchodzącego filmu MCU zapowiadają, że zwieńczy on wszystkie najważniejsze wątki poruszone w każdym z filmów należących do franczyzy i zaprezentuje każdą kluczową postać, jaka kiedykolwiek pojawiła się w serii, ostatecznie konfrontując wszystkich superherosów ze złowieszczym Thanosem. 

Trudno wyobrazić sobie, jak braciom Russo udało się zrealizować ten cel w 2,5 godzinnym filmie, skoro taki czas nie starczyłby nawet na to, by przypomnieć sobie wszystkie historie opowiedziane w filmach MCU. Na szczęście wszystkim zapominalskim, którzy nie mają wolnych 40 godzin na ponowne oglądanie 18 filmów, z pomocą postanowili przyjść twórcy kanału Marvel News Desk we współpracy z portalem MCU Exchange. W 20-minutowym wideo skompresowali wszystkie najważniejsze zdarzenia, które doprowadziły do sytuacji przedstawionej w „Avengers: Infinity War”. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Czujecie się już odpowiednio przygotowani na seans filmu „Avengers: Infinity War”? Jeśli nie, polecamy jednak zrobić sobie maraton z MCU. Jeśli tak, przypominamy, że premiera 3. części „Avengers” już za miesiąc – 25 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Marvel Avengers: Infinity War