28.12.2017 14:29

Mark Hamill i Billie Lourd złożyli hołd Carrie Fisher

26 grudnia 2017 roku minęła pierwsza rocznica śmierci aktorki, która zasłynęła rolą księżniczki Lei. Córka gwiazdy Billie Lourd oraz Mark Hamill postanowili uczcić pamięć o niej. 

Mark Hamill i Billie Lourd złożyli hołd Carrie Fisher
foto: CAP/KFS/East News

Trudno w to uwierzyć, ale Carrie Fisher nie ma już z nami ponad rok. Dla fanów „Star Wars” fakt jest o wiele bardziej trudny do zaakceptowania, ponieważ aktorka pośmiertnie wystąpiła w VIII epizodzie kosmicznej sagi, który miał premierę w połowie grudnia. Twórcy od dawna mówili, że w filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” uczczą pamięć o Fisher. Tak też się stało i generał Leia jest bardzo ważną postacią 8. części. Fisher przyczyniła się również do powstania dwóch kluczowych scen w filmie. 26 grudnia 2017 roku przypadła pierwsza rocznica śmierci aktorki. O tym smutnym wydarzeniu pamiętają wszyscy fani „Star Wars”, ale przede wszystkim rodzina i najbliżsi. 

Córka Fisher, Billie Lourd, która również miała małą rolę w gwiezdnej sadze, postanowiła uczcić pamięć po swojej matce, ziszczając jej nigdy niespełnione marzenie. Wybrała się ze swoim partnerem do Norwegii, by zobaczyć zorzę polarną.

"

Moja mamcia miała nieziemską obsesję związaną z zorzą polarną, ale nigdy nie udało się jej zobaczyć tego zjawiska. Wybraliśmy się do północnej Norwegii, żeby sprawdzić, czy możemy „zobaczyć niebo podnoszące swe mroczne suknie i świecące oszałamiającą prywatnością przed [naszymi] niegodnymi źrenicami”. I tak właśnie było. Kocham cię w nieskończoność czasu. "

W podobnym tonie hołd zmarłej koleżance z planu postanowił złożyć Mark Hamill, który wcielał się w Luke'a Skywalkera. Aktor również po latach wystąpił w kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Zamieszczając tweeta, odniósł się do filozofii Jedi, przy okazji pokazując swój słynny dystans i poczucie humoru.

"

Nikt tak naprawdę nie odchodzi... "

Oba wpisy są z daleka od umartwiania się i popadania w żałobę. Zarówno córka Fisher, jak i jej filmowy brat postanowili podejść do śmierci aktorki z powagą, ale nie zabrakło również pogodnych akcentów. No cóż w końcu Leia była obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, więc może Fisher też miała w sobie coś z Jedi i po śmierci połączyła się z Mocą.

My również nie zapomnieliśmy o rocznicy odejścia Carrie Fisher i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 faktów, których nie wiedzieliście o aktorce

Sergiusz Kurczuk