20.04.2018 12:01

Marvel odświeża romans Black Panthera ze Storm

Marvel szykuje kolejny ślub w komiksowym uniwersum? Na łamach 172. numeru serii „Black Panther” członkini X-Men znana jako Storm postanowiła odnowić związek z królem Wakandy. 

Black Panther i Storm
foto: materiały promocyjne

Na wstępnie chcemy uspokoić wszystkich fanów filmu „Black Panther”. Grany przez Chadwicka Bosemana heros nadal kocha Nakię i chociaż Disney powoli przejmuje postacie znane z filmów o X-Men, na razie nie dojdzie do fuzji MCU i uniwersum, w którym działy się przygody mutantów. Jednak każdy, kto kibicował związkowi komiksowych odpowiedników herosów, powinien się ucieszyć. Na łamach 172. numeru serii „Black Panther” Storm wyraziła zainteresowanie odnowienia związku z afrykańskim superbohaterem. To ciekawy zbieg okoliczności, bo niedawno wcielająca się w Storm Halle Berry żartowała z filmu „Black Panther”

Black Panther i Storm znowu parą?

Związek Storm i Black Panthera był bardzo burzliwy. Po raz pierwszy poznali się jako nastolatkowie. To właśnie Ororo uratowała młodego T'Challę, kiedy wałęsał się po pustyni w trakcie rytuału przejścia. Zakochali się w sobie do tego stopnia, że mutantka straciła dziewictwo z księciem Wakandy. Ich drogi się rozeszły i ponownie spotkali się dopiero w Nowym Jorku jako dorośli ludzie i doświadczeni superbohaterowie. Po jakimś czasie dawne uczucie odżyło i para zalegalizowała związek. Podczas eventu Avengers vs X-Men małżeństwo się rozpadło, ale wszystko wskazuje na to, że stara miłość nie rdzewieje. 

Na łamach 172. „Black Panther” Storm postanowiła zakończyć gierki i zaproponowała T'Challi, by nie zwracać więcej uwagi na tytuły i funkcje, przez które doszło do ostatniego rozstania. Uczucie powinno być najważniejsze. 

Black Panther #172

Czy postanowienie herosów przetrwa próbę czasu? Okaże się w kolejnych numerach komiksu. Być może niebawem będziemy mieć do czynienia z kolejnym ślubem w komiksowym uniwersum. Wydawnictwo Marvel Comics zapowiedziało, że wiosną 2018 roku pojawi się specjalny numer, w którym zobaczymy ślub Colossusa i Shadowcat

Storm to nowa Thor?

To nie jedyna zmiana w życiu Storm. Po śmierci Jane Foster, która dotychczas pełniła funkcję Thora, Mjolnir wpadł ponownie w ręce Ororo. W 26. numerze „X-Men: Gold” mutantka ponownie została asgardzką boginią piorunów.

X-Men: Gold #26

Storm okazała się godna podniesienia Mjolnira jakiś czas temu. Prawdopodobnie nie będzie długo dzierżyć młota, ponieważ Marvel zapowiedział powrót do korzeni i wkrótce Odinson znowu zostanie Thorem. Nie wykluczone jednak, że czytelnicy dostaną powtórkę z roku 2015, kiedy w evencie „Secret Wars” pojawił się cały oddział Thorów z różnych wymiarów. 

Filmowe wersje obu tych postaci zobaczymy niebawem na kinowych ekranach. Black Panther powróci w zbliżającym się filmie „Avengers: Infinity War”. Premiera już 25 kwietnia 2018. Na Storm będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Mutantkę ponownie zobaczymy w „X-Men: Dark Phoenix”, którego premiera zapowiedziana została na 14 lutego 2019 roku. 

Czy Black Panther i Storm powinni do siebie wrócić?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: X-Men Black Panther Marvel Komiks Marvel Comics X-Men: Dark Phoenix