03.01.2019 12:48

Marvel przedstawił najpotężniejszego przeciwnika X-Menów

W nowym komiksie "Uncanny X-Men #8" młodzi X-Meni stawiają czoła Nate'owi Greyowi, zwanemu również X-Manem, synem Scotta Summersa i Jean Grey z alternatywnej rzeczywistości. Mężczyzna staje się w pewnym momencie najpotężniejszym wrogiem mutantów. 

X-Men
foto: materiały prasowe Marvel Comics

Ale po kolei - seria "Uncanny X-Men" znajduje się obecnie w historii zwanej "Disassembled". Drużyna mutantów stawia w niej czoła X-Manowi, aka Nate'owi Greyowi, sztucznie wyhodowanemu synowi Cyclopsa i Jean Grey z alternatywnej rzeczywistości, którego "stworzył" Nathaniel Essex (Mister Sinister). Dzięki genom potężnych mutantów i zaawansowanej technologii Mister Sinistera, X-Man z miejsca staje się jednym z najpotężniejszych mutantów w historii, a jego umiejętności telepatyczne przewyższają nawet te Profesora Xaviera i jego własnej matki. 

X-Man jest niemal omnipotentny. Jednak w 8. zeszycie z serii "Uncanny X-Men", jego moc staje się jeszcze większa. Wszystko dlatego, że Nate Grey przejmuje kontrolę nad umysłem Legiona, syna Charlesa Xaviera. Bohater odziedziczył po swoim ojcu niesamowity dar, który niestety okupił tym, że cierpi na tym jego zdrowie psychiczne. Gdy Legion próbował powstrzymać Greya, ten wyczuł jego słabość i wykorzystał ją przeciwko niemu. Uwięzieni w umyśle Legiona X-Meni zostali uwolnieni, a sam mężczyzna stał się lalką kontrolowaną przez X-Mana. Potwierdziła to zmiana wizualna syna Xaviera, któremu nagle na ciele pojawił się czarny tatuaż w kształcie litery X (taki sam, jaki posiada Nate Grey). Zmienił się również jego kolor włosów (biały pasek jak u X-Mana).

legion-x-man-uncanny-x-men-1152132

X-Man najpotężniejszym złoczyńcą Marvela?

Obydwaj mutanci mają przeszłość, w której pokazywali swoje umiejętności zmiany rzeczywistości. Jeszcze niedawno X-Man próbował usunąć z powierzchni Ziemi każdą religię, co spotkało się z krytyką ze strony ruchów hinduistycznych. Legion jest natomiast bezpośrednio odpowiedzialny za powstanie X-Mana - to on cofnął się w czasie i zamordował swojego ojca, co spowodowało, że stworzył "alternatywną rzeczywistość" zwaną "Age of Apocalypse", w której Nathaniel Summers został zastąpiony właśnie przez Nate'a Greya. 

X-Man, mający władze nad dwoma najpotężniejszymi umysłami w historii świata, może teraz zrobić właściwie wszystko. Czy mutantów czeka teraz "Age of X-Man", które Marvel zapowiadał pod koniec 2018 roku? Tego dowiemy się w nadchodzących miesiącach 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: X-Men Marvel Komiks Marvel Comics