23.06.2017 12:01

Marvel skopiował plakat kultowej komedii?

Osoby odpowiedzialne za tworzenie plakatów filmowych nie są ostatnio w dobrej formie. 

Marvel skopiował plakat kultowej komedii?
foto: kadr z filmu

Dobry plakat promocyjny to integralna część sukcesu filmu. Jednak coraz częściej ludzie odpowiedzialny za ten segment, popełniają dość istotne gafy lub wykazują się totalnym brakiem wyobraźni. Billboard reklamujący „X-Men: Apocalypse” z 2016 roku, gdzie Mystique grana przez Jennifer Lawrence jest duszona przez Apocalypse (Oscar Isaac) został potężnie skrytykowany za portretowanie przemocy wobec kobiet. W podobnie niesmacznym tonie był ostatnio plakat do filmu animowanego „Red Shoes & the 7 Dwarfs”, gdzie zestawiono dwie Królewny Śnieżki – jedna była szczupła i wysoka, a druga gruba i niska. W Internecie rozpętała się prawdziwa burza.

Kolejnym przykładem może być nieprawdopodobnie źle wykonany plakat do filmu „Spider-Man: Homecoming”. Internauci nie tylko wyśmiali jego jakość, ale stworzyli całą masę zabawnych przeróbek. Jakim cudem produkcja o tak dużym budżecie otrzymała tego rodzaju reklamę? Trudno pojąć. Choć plakat do serialu „The Defenders” Marvela w porównaniu z tym do filmu o Człowieku Pająku prezentuje się przyzwoicie, to okazuje się, że jest łudząco podobny do… kultowej komedii Kevina Smitha „Clerks - Sprzedawcy” z 1994 roku. Owe podobieństwo zauważył sam reżyser, umieszczając zabawnego posta na swoim Facebookowym profilu:

Tego typu sytuację ciężko wyjaśnić. Nie wiadomo, czy mamy tutaj do czynienia z plagiatem, czy zagorzałymi fanami twórcy Jaya i Cichego Boba. A może jest to absolutny przypadek? Tak czy siak, „The Defenders” w takiej konwencji wyglądałoby interesująco. Jednak serial utrzymany będzie w poważniejszym tonie, bowiem ma opowiadać o czwórce herosów (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist), którzy mają jeden, wspólny cel – uratowanie Nowego Jorku. Premiera odbędzie się 18 sierpnia 2017 roku na platformie Netflixa. 

Kamil Dachnij
Tagi: The Defenders