11.05.2019 12:20

Mężczyzna przebrany za Spider-Mana został aresztowany za przerwanie meczu koszykówki

Sportowcy są często uznawani za współczesnych gladiatorów lub rzeczywistych superbohaterów. Pewien fan z Filipin postanowił jeszcze bardziej zmniejszyć różnicę między atletami a herosami.

Do niecodziennej sytuacji doszło 10 maja podczas meczu filipińskiej ligi koszykarskiej PBA. W trakcie 5. spotkania finałowego między Magnolią a San Miguel na boisku pojawił się sam "Spider-Man". Wszystko zarejestrowały oczywiście czujne kamery telewizyjne, a nagranie zostało udostępnione na kanale amerykańskiej stacji ESPN5, która transmitowała 5. mecz finałów PBA Cup.

Spider-Man przerwał mecz koszykówki

Cała sprawa, chociaż brzmi absurdalnie, była wyjątkowo poważna - do końca meczu zostały zaledwie 3 minuty, a różnica punktowa między wygrywającą Magnolią a San Miguel wynosiła tylko 6 punktów. Dodajmy do tego, że nierozważny "heros" wpadł na June'a Mara Fajardo, środkowego San Miguel. "Spider-Man" uderzył zawodnika w okolice twarzy, co spowodowało, że ten upadł na ziemię. Chwilę później doszło również do konfliktowej sytuacji między zawodnikami obydwóch drużyn. Warto zaznaczyć, że Fajardo jest uznawany za najlepszego zawodnika San Miguel, więc mógł on zostać specjalnie zaatakowany przez fana Magnolii, który chciał "pomóc swojej drużynie".

Nieznany sprawca został szybko zatrzymany przez ochronę znajdującą się wokół parkietu, ale i tak zdążył już skutecznie wpłynąć na przebieg spotkania między drużynami walczącymi o mistrzostwo filipińskiej ligi koszykarskiej. Według Sport Inquirera mężczyzna został szybko przewieziony na pobliską stację policji. Na wideo widać również, że trzymał w rękach kartkę. Dziennikarze dowiedzieli się, że było na niej napisane hasło "Vote Love" ("głosuj na miłość"). A tak wyglądała cała sytuacja:

kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Zwiastun "Spider-Man: Far From Home" - co ukryto w zapowiedzi filmu Marvela?

Magnolia utrzymała swoje prowadzenie i wygrała 88-86, jednocześnie zdobywając przewagę 3-2 w całej serii. Jeżeli wygra następny mecz, to zostanie mistrzem PBA, natomiast jeśli San Miguel zdoła się zrewanżować za przegraną, to o zdobyciu mistrzostwa zadecyduje ostateczny 7. mecz.

Jeśli chodzi zaś o samego "Spider-Mana", to motyw jego działań wciąż pozostaje nieznany. Nie wiemy też, czy za jego zachowanie grozi mu więzienie. Prawdopodobnie skończy się na dużej karze pieniężnej i zakazie chodzeniu na wydarzenia publiczne.