22.12.2016 14:35

Motyw przewodni z serialu „Stranger Things” zagrany na harp guitar

Macie słabość do tej produkcji? Jeśli tak, to musicie sprawdzić jak brzmi czołówka z serialu zagrana na nietypowym instrumencie.

Motyw przewodni z serialu „Stranger Things” zagrany na harp guitar
foto: kadr z wideo

Moda na seriale trwa na dobre. Jedną z produkcji, która bije rekordy popularności to „Stranger Things” stworzona przez braci Dufferów. Przenosimy się zatem do roku 1983 do Hawkins, gdzie zrozpaczona matka chce odnaleźć zaginionego syna. Mroczna historia dotycząca tej zagmatwanej sprawy spowodowała, że wielu fanów tajemniczych opowieści spędziło sporo godzin przed telewizorem.

Warto również zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową stworzoną na potrzeby tego serialu. Są za nią odpowiedzialni Michael Stein oraz Kyle Dixon tworzący elektroniczną kapelę S U R V I V E, która została wypatrzona przez braci Dufferów na Spotify. W ich twórczości czuć fascynacje takimi twórcami, jak chociażby Tangerine Dream czy Jean-Michel Jarre.

Główny motyw z produkcji doczekał się już sporo interpretacji, chociażby metalowej wersji, ale szczególnie o jednej warto wspomnieć chociażby przez to, że została wykonana na nietypowym instrumencie.

Mowa o harp guitar, na którym gra Jamie Dupuis. Muzyk wykonał na nim motyw właśnie z tego serialu. Oceńcie sami ten cover:

Fani serialu już nerwowo obgryzają paznokcie czekając na kolejne odcinki serialu. Netflix zamówił 2. sezon produkcji i powoli poznajemy szczegóły dotyczące przygód bohaterów tej opowieści. Wiadomo już, że produkcja będzie jak „Indiana Jonesa i Świątynia Zagłady”, jak również wiemy, że w kolejnym sezonie „Stranger Things” powrócą nieżyjący bohaterowie. Poznaliśmy również nowe postacie, w które wcielą się Dacre Montgomery oraz Sadie Sink.

Jak oceniacie motyw z serialu „Stranger Things” zagrany na harp guitar?

Aleksandra Degórska
Tagi: Stranger Things