17.02.2017 11:15

Na Allegro kupisz „Tomka i przyjaciół” z Alem Pacino

No i taką wersję bajki o sympatycznych parowozach to można obejrzeć. I to jeszcze na Blu-rayu!

Na Allegro kupisz „Tomka i przyjaciół” z Alem Pacino
foto: allegro.pl; materiały prasowe + Dzik Pejnta

W końcu dowiedzieliśmy się o co tak naprawdę chodzi w animowanym serialu telewizyjnym opartym na serii książeczek autorstwa Wilberta Awdry'ego. Nie zastanawialiście się nigdy dlaczego te wszystkie pociągi są takie uśmiechnięte od ucha do ucha? Albo skąd czerpią energię do tego, aby z takim zapałem pokonywać kolejne kilometry na szynach? Wreszcie co kryje się w przyczepionych do nich wagonach?

Odpowiedź w końcu się pojawiła wraz z aukcją na Allegro.pl. Gdzie użytkownik mastergryf24 sprzedaje prawdziwego białego kruka. Wersję „Tomka i przyjaciół” z rolą Ala Pacino!

W Hollywood od dawna krążyły legendy na temat tej produkcji. Według informacji, które do nas dochodziły miała to być pierwotna, znacznie brutalniejsza, wersja „Człowieka z blizną”. Studio Universal Pictures odrzuciło jednak propozycję Briana De Palmy twierdząc, że film jest zbyt odważny. Było to w 1980 roku. Jednak odpowiednie umowy zobowiązywały reżysera do oddania ukończonej wersji adaptacji książki Armitage'a Traila. Prace pochłonęły kolejne trzy lata i tak oto w 1983 w kinach pojawiła się ta wersja „Człowieka z blizną”, którą znamy.

De Palma miał jednak wcześniej dokończyć pierwotnie planowany film, który odrzuciło Hollywood. Al Pacino do dziś wspomina w wywiadach:

"

Brian poszedł o kilka kroków za daleko. Sam obawiałem się tego filmu. Miałem wtedy za sobą już „Ojca chrzestnego”, „Serpico” i „Pieskie popołudnie”. Ten obraz miał stanowić dla mnie coś zupełnie nowego, ale był ekstremalnie odważny. Na planie cały czas braliśmy kokainę, żeby nabrać odwagi przed kamerą. Wierzcie mi, to było konieczne. "

Podobno powstało tylko 10 kopii tego filmu. Wszystkie uznawano za zaginione. Można się było tylko domyślać, że prawdopodobnie są one w rękach arabskich szejków. Okazuje się, że w czasach PRL-u jedna z kopii została ukryta w Polsce. Teraz trafiła na sprzedaż. Materiał został skopiowany na nośnik Blu-ray. Kopii źródłowej sprzedawca nie chce się pozbywać.

alllllll2

Zastanawia tak niska cena. Tylko 50,99 zł. Cóż, jak już zaznaczyliśmy nie jest to bezcenny oryginał, a tylko kopia. Ponadto legenda filmu jest znana tylko nielicznym. Być może cena na Allegro będzie się różnić od tej, za którą przedmiot zostanie faktycznie sprzedany. Można domniemywać, że kwota końcowa wzrośnie o kilka zer.

Aukcja dostępna jest pod TYM linkiem. Przypominamy, że powstanie też „Człowiek z blizną” z rolą Diego Luny. Może tam pojawią się nawiązania do „Tomka i przyjaciół”?

Polecamy tego allegrowicza!

* Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za brak poczucia humoru naszych kochanych Czytelników.

Robert Skowronski
Tagi: #Duperele