12.12.2017 16:36

Najlepszy polski film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Bój był zacięty, jednak ostatecznie udało się wyłonić zwycięzcę. Sprawdź, który z polskich filmów z 2017 roku został uznany za najlepszy przez naszych czytelników. 

Najlepszy polski film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]
foto: materiały prasowe

Niemal do ostatnich minut trwania plebiscytu na najlepszy film polski 2017 roku trudno było oszacować, która produkcja ostatecznie zwycięży. Walka o 1. miejsce odbywała się tak naprawdę między trzema tytułami. Ostatecznie zwyciężył „Twój Vincent”.

Ta polsko-brytyjska produkcja nie tylko zyskała uznanie naszych czytelników, ale i podbiła największe światowe festiwale. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii animacja i w tej samej kategorii został nominowany do Złotych Globów 2018. W sondzie Antyradio.pl zdobył natomiast 21,98% głosów. 

Dosłownie 0,5 procenta za nim znalazł się film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego zdobywając 21,43% głosów. Trzecie miejsce na podium z wynikiem 15,02% zdobył pełnometrażowy debiut Piotra Domalewskiego – „Cicha noc”.

Wśród filmów dokumentalnych najwyżej uplasowała się produkcja poświęcona rodzinie Beksińskich. Na film „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta zagłosowało 8,97% uczestników sondy.

Najmniejsze zainteresowanie wzbudziła sportowa produkcja „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego, która uzyskała tylko 1,19% głosów oraz „miłość w czasach selfie”, czyli „Serce miłości” Łukasza Rondudy. Film uzyskał w naszej sondzie wynik 2,29%. Kompletne wyniki prezentujemy poniżej:

wyniki sondy

Zgadzacie się z tym wynikiem? A może Wasz ulubiony film w ogóle nie znalazł się w zestawieniu? Jeśli jesteście ciekawi też tego, co w tym roku w polskim kinie się nie udało - sprawdźcie, który polski film czytelnicy Antyradio.pl uznali za najgorszy.

Natalia Hluzow
Tagi: polskie filmy