11.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 12:50

Najlepsze filmy z Nicolasem Cagem. "Miasto aniołów", "Osiem milimetrów", "Pan życia i śmierci"

Nicolas Cage stał się twarzą słabych filmów. Postanowiliśmy przygotować ranking sześciu najlepszych produkcji, w których wystąpił aktor.

Filmy z Nicolasem Cagem
fot: shutterstock.com

Wujem Nicolasa Cage'a jest Francis Ford Coppola. Aktor specjalnie zmienił nazwisko, żeby nie być utożsamianym z popularnym reżyserem i robić karierę na własną rękę. Jednak gdyby nie Coppola, może nigdy nie usłyszelibyśmy o Nicolasie Cage'u. Francis obsadził aktora w "Rumble Fish" i wtedy wszystko się zaczęło. Od tego angażu kariera Nicolasa Cage'a nabrała rozpędu, a aktor wspinał się po szczeblach sukcesu.

Top 6: Najlepsze filmy z Nicolasem Cagem

Nicolas Cage
Nicolas Cage
Przeczytaj także Nicolas Cage chce unieważnić swoje małżeństwo po 4 dniach, ponieważ "był piekielnie porobiony, gdy je zawierał"

Zanim Nicolas Cage stał się jednym z słabszych aktorów, zdobył Oscara i był zaliczany do grona najlepiej opłacanych osobistości w Hollywood. Przedstawiamy Wam 6 najlepszych filmów z Nicolasem Cagem.

1. "Con Air - Lot skazańców" reż. S. West (1997)

Cameron Poe, w tej roli Nicolas Cage, został skazany za morderstwo, do którego doszło w barowej bijatyce. Mężczyzna bronił swojej żony. W końcu zostaje zwolniony z więzienia i może spokojnie wrócić do domu. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Podczas powrotu samolotem, którym leci razem z najgroźniejszymi przestępcami USA, dochodzi do porwania maszyny.

2. "Wpływ księżyca" reż. N. Jewison (1987)

W tym filmie Nicolas Cage wystąpił u boku Cher, która zagrała Lorettę. Kobieta zakochuje się w bracie swojego narzeczonego, a to komplikuje wszystkie małżeńskie plany. Ślub ma się odbyć za miesiąc.

3. "Miasto aniołów" reż. B. Silberling (1998)

Nicolas Cage wcielił się w anioła, który zakochuje się w Maggie. Kobieta właśnie straciła pacjenta na stole operacyjnym i bardzo przeżywa śmierć mężczyzny. Seth postanawia wrócić do świata żywych i spędzić przyszłość z Maggie.

4. "Osiem milimetrów" reż. J. Schumacher (1999)

Tom Wells, prywatny detektyw, ma odnaleźć zamordowaną kobietę, której śmierć nakręcono na taśmie. Kaseta, którą odnalazła żona wpływowego milionera, była w sejfie mężczyzny. Tom stara się odkryć tożsamość martwej dziewczyny.

5. "Zostawić Las Vegas" reż. M. Figgis (1995)

Scenarzysta Ben Sanderson przyjeżdża do Las Vegas po tym, jak szef wręczył mu wymówienie i spore odszkodowanie. Mężczyzna wędruje po knajpach i zalewa smutki. Poznaje prostytutkę, Elisabeth Shue, w której się zakochuje.

6. "Pan życia i śmierci" reż. A. Niccol (2005)

Jurij Orłow jest handlarzem bronią, który wspina się po szczeblach kariery. Nawiązuje współpracę z dyktaturami w Afryce, z których czerpie największe zyski. We wszystkim pomaga mu brat, Witalij.

Nicolas Cage jest laureatem nagrody Oscara za rolę w filmie "Zostawić Las Vegas". Aktor został także nominowany do statuetki Akademii Filmowej za film "Adaptacja" z 2002 roku. Które filmy z Nicolasem Cagem dopisalibyście do listy?

Zobacz także: >>Nicolas Cage przez przypadek nagrał pornograficzne kwestie<<

Który film z Nicolasem Cagem lubisz najbardziej?

Tagi: Nicolas Cage