17.04.2019 10:20

Norweska policja aresztowała Nocnego Króla za "zniszczenie muru". Podzieliła się zdjęciami

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku wyemitowano premierowy odcinek 8. sezonu "Gry o tron", co znów wywołało na świecie swoistą "trono-manię". Do zabawy dołączyła się policja z Trondheim. 

Norweska policja aresztowała Nocnego Króla za "zniszczenie muru". Podzieliła się zdjęciami
foto: Facebook.com/trondheimspolitiet

Serial "Gra o tron" doczekał się wielu interesujących sposobów promocji zrobionych nie tylko przez samo HBO, ale także fanów - niedawno Nocny Król nagrał cover The White Stripes, a kilka dni później trafił do aresztu. Dlaczego mistyczna postać została zatrzymana przez policję? Ponieważ obywatele Trondheim donosili, iż na terenie ich miejscowości doszło do zniszczenia starego, wysokiego muru.

Gra o tron - Nocny Król aresztowany

Jeden z policjantów, Kristian Akelsen wypowiedział się o całej sytuacji na łamach portalu Bored Panda:

"

Większość z nas to fani "Gry o tron" i chcieliśmy zrobić coś fajnego z okazji premiery ostatniego sezonu. Jeden z naszych kolegów pożyczył więc maskę i pomarańczowy strój od sąsiada, a całą resztą zajęły się dwa patrole, które akurat miały przerwę obiadową. 

Nasza praca jest bardzo poważna, więc czasami trzeba zrobić coś przyjemnego dla odstresowania. Używamy naszego Facebooka do utrzymywania kontaktu z naszą społecznością, a post z Nocnym Królem zdobył ogromną popularność. Kto wie, może dzięki temu następnym razem będziemy mogli skorzystać z pomocy naszych obserwujących w znalezieniu zaginionej osoby albo rozwiązaniu innej zbrodni? "

Robson & Jerome
Robson & Jerome
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Bronn z "Gry o tron" śpiewał kiedyś w boysbandzie

A tak prezentuje się sam post opublikowany przez policję w Trondheim:

"

Policja otrzymała wiele zgłoszeń o człowieku z północy, który jest zaangażowany w różne przestępcze działania. Wśród jego rzekomych znalazło się znęcanie nad zwierzętami i zniszczenie mienia (rzekomo został zniszczony mur). 

Nasza nocna straż przechwyciła mężczyznę, aby zapobiec jego następnym zbrodniczym aktom.  "

Gra o tron - kiedy premiera 2. odcinka 8. sezonu?

Jeśli chodzi zaś o sam serial, to 2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zadebiutuje już 22 kwietnia 2019 roku. Kolejne epizody są emitowane w poniedziałki o 3:00 na HBO. Program pojawia się też na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gra o tron HBO HBO GO