12.07.2018 13:53

Nowe concept arty z „Avengers: Infinity War” potwierdzają jedną z fanowskich teorii?

Fani Marvel Studios od lat szukają ukrytych smaczków w filmach MCU. Apogeum osiągnięto w przypadku „Avengers: Infinity War”, ale dzięki nowym grafikom koncepcyjnym okazuje się, że jedna z fanowskich teorii może być prawdziwa.

Thanos
foto: materiały prasowe

Końcówka filmu „Avengers: Infinity War” zszokowała wielu fanów produkcji. Spowodowała również, że pojawiły się nowe pytania - czy zmarli bohaterowie powrócą, a jeśli tak to w jaki sposób? Gdzie na końcu filmu odpoczywa Thanos? Wydaje się, że na to ostatnie pytanie odpowiada niedawno opublikowany concept art z produkcji MCU.

Jedna z fanowskich teorii głosi, że po pstryknięciu palcami i osiągnięciu swojego celu, czyli zlikwidowaniu połowy populacji, Thanos przeniósł się do przeszłości. Ostatnia scena, w której widzimy Szalonego Tytana rozgrywa się na jego farmie. Według tej teorii, to miejsce jest domem Thanosa z dzieciństwa, a on sam powraca do czasów, w których jego rodzinna planeta Titan była jeszcze żyznym rajem, który pokazał bohaterom w „Infinity War”.

Thanos wrócił do przeszłości?

Klęska jego planety była czynnikiem motywującym Thanosa do przeprowadzenia galaktycznej czystki i fani tej teorii uważają, że korzystając ze zdobycia swoich wręcz nielimitowanych mocy, Szalony Tytan postanowił wrócić do czasów świetności Titana i to właśnie na tej planecie ma się rozgrywać ostatnia scena „Avengers: Infinity War”.

foto: materiały prasowe

Teoria wydaje się być potwierdzona przez storyboardzistę produkcji, Pete'a Thompsona, który udostępnił niedawno kilka grafik koncepcyjnych z „Avengers: Infinity War”. Jedna z nich przedstawia zieloną i żyzną planetę, nad którą zachodzi słońce - dokładnie taką, na jakiej Thanos znalazł się w końcowych scenach filmu braci Russo. Grafika została zatytułowana „Farma Thanosa na Titanie” i wydaje się, że jest potwierdzeniem podróży w czasie Szalonego Tytana.

Avengers 4 - kiedy premiera?

Teoria zostanie potwierdzona prawdopodobnie w „Avengers 4”, w której przy okazji dowiemy się pewnie, czy bohaterowie skorzystają z Quantum Realm, aby cofnąć się w czasie i odnaleźć Kamienie Nieskończoności zanim zrobi to Thanos. Premiera filmu odbędzie się w maju 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Disney Marvel Avengers: Infinity War