12.06.2019 14:59

Nowy thriller reżyserki "Babadooka" wywołuje przerażenie wśród widzów. Czy "The Nightingale" będzie najstraszniejszym filmem 2019 roku?

Najnowszy film Jennifer Kent wywołuje sporo kontrowersji. Wielu widzów nie jest w stanie wytrzymać do końca seansu, a sale kinowe wypełniają krzyki przerażenia.

The Nightingale
foto: kadr z filmu The Nightingale

Film "Babadook" z 2014 roku stał się produkcją kultową. Historia o duchu została opowiedzianą  w nietypowy jak na horror sposób i doceniona przez widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że na nowy film Jennifer Kent czekają wszyscy miłośnicy mocnego kina. Okazuje się, że ich nadzieje zostaną spełnione, ponieważ "The Nightingale" ma szansę na zdobycie tytułu najstraszniejszego filmu 2019 roku.

The Nightingale – najstraszniejszy film 2019 roku?

Najnowsza produkcja Kent nie jest na razie dostępna dla przeciętnego zjadacza popcornu. "The Nightingale" zobaczyli jedynie szczęśliwcy, uczestniczący w przedpremierowych pokazach kinowych. Ostatnio tego typu wydarzenie odbyło się podczas Sydney Film Festival 10 czerwca 2019 roku. Jak donosi ABC, australijscy widzowie zostali poważnie nastraszeni. Wielu widzów wyszło z sali podczas seansu. Ci którzy pozostali do końca, wrzeszczeli z przerażenia.

Tym razem nie mamy jednak do czynienia z przerażającym horrorem, tylko thrillerem. Mimo to, widzowie nie mogli znieść brutalnych scen, w których nie zabrakło realistycznie ukazanej przemocy seksualnej. W "The Nightingale" wielokrotnie pojawiają się między innymi sceny gwałtu. Reżyserka przyznała, że produkcja jest ciężka do oglądania, ale reakcje publiczności napawają ją dumą.

"

Chociaż The Nightingale zawiera prawdę historyczną, dotyczącą czynów kolonialnej przemocy i rasizmu, skierowanych w kierunku tubylców, film nie jest o przemocy. Jest o potrzebie kochania współczuciu i dobru w naprawdę mrocznych czasach. "

Akcja thrillera rozgrywa się w 1825 roku. Główną bohaterką jest Clare – młoda Irlandka, która poprzysięgła zemstę na brytyjskim oficerze, kolonizującym Tasmanię. Mężczyzna skrzywdziła ją i jej najbliższych. Kobieta jednoczy siły z aborygenem imieniem Billy, który również doświadczył w swoim życiu niejednej traumy wywołanej przemocą. Jak zakończy się ta opowieść?

Egzorcysta
Egzorcysta
Przeczytaj także Top 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów

The Nightingale – kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpili Aisling Franciosi, Sam Claflin, Baykali Ganambarr oraz Damon Herriman. Amerykańska premiera "The Nightingale" została zaplanowana na 2 sierpnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do polskich kin.

Zobacz też: Monstrum z horroru „Babadook” stało się ikoną gejów 

Tagi: Duperele Babadook Horror thriller