24.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 15:24

Top 12: Najlepsze filmy z Piercem Brosnanem. "Czarny protokół", "Autor widmo"

Pierce Brosnan to popularny irlandzki aktor i producent filmowy. Swoją karierę rozpoczynał od grania w teatrze.

Pierce Brosnan filmy
fot: shutterstock.com

Pierce Brosnan jest przede wszystkim znany z serii filmów o Jamesie Bondzie. Oczywiście, należy ism się uznanie, bo aktor jest uznawany za jednego z najlepszych Agentów 007, ale to nie jedyne produkcje, w których Brosnan wypadł świetnie. Postanowiliśmy stworzyć dla Was zestawienie najlepszych obrazów, w których zagrał.

Top 12: Filmy z Piercem Brosnanem

Robert Redford filmy
Robert Redford filmy
Przeczytaj także Najlepsze filmy z Robertem Redfordem. "Boso w parku", "Zaklinacz koni"

Pierce Brosnan zadebiutował w 1976 roku na deskach teatru. Po występie w telewizyjnym dramacie "Skok Murphy'ego" i kryminale "Pęknięte zwierciadło" wystąpił w filmie "Długi Wielki Piątek", angielskim odpowiednikiem "Ojca Chrzestnego". Przełomowy moment nadszedł, kiedy Pierce dostał angaż w programie ABC "Irlandczycy".

1. "Czwarty protokół" reż. J. Mackenzie (1987)

Radziecki szpieg ma zdetonować bombę. Powstrzymać go musi agent John Preston. Ładunek wybuchowy został umieszczony w amerykańskiej bazie na terytorium Wielkiej Brytanii. W rolach głównych Michael Caine, Joanna Cassidy i Pierce Brosnan.

2. "Pani Doubtfire" reż. C. Columbus (1993)

Daniel Hillard rozwodzi się ze swoją żoną i zastanawia się, co może zrobić, żeby spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Mężczyzna dowiaduje się, że jego była żona poszukuje gosposi. Hillard bez namysłu podejmuje się tej pracy i podaje się za Panią Doubtfire.

3. "Robinson Crusoe" reż. G. Miller, R. Hardy (1997)

Film jest ekranizacją powieści Daniela Defoe. Historia ocalałego mężczyzny, który trafił na bezludną wyspę. Mężczyzna musi poradzić sobie sam w tym miejscu. Po czasie okazuje się, że nie jest jedynym człowiekiem na tej wyspie.

4. "Afera Thomasa Crowna" reż. J. McTiernan (1999)

Thomas Crown jest milionerem, który jest w stanie kupić wszystko. Ponadto jego urokowi nie oprze się żadna kobieta. Mężczyzna potrzebuje kolejnych wyzwań. Pewnego razu w muzeum rozlega się alarm, a z miejsca ginie płótno Moneta.

5. "Krawiec z Panamy" reż. J. Boorman (2001)

Andy Osnard to brytyjski szpieg, który został wypędzony do Panamy. Jego tajną bronią jest Harry Pendel, bogacz i wpływowy krawiec, którego zwerbował Andy. Mężczyźni rozpoczynają tajną współpracę.

6. "Evelyn" reż. B. Beresford (2002)

Akcja filmu dzieje się w latach 50. w Irlandii. Desmond Doyle to bezrobotny malarz i dekorator wnętrz. W końcu Kościół i irlandzki sąd nakazują odebranie dzieci mężczyźnie. Rozpoczyna się walka o opiekę nad potomstwem.

7. "Po zachodzie słońca" reż. B. Ratner (2004)

Mistrz kradzieży, Stan Lloyd, płynie łodzią do tropików po ostatnim skoku. Agenci FBI depczą mu po piętach. Między bohaterami rozpoczyna się pościg.

8. "Kumple na zabój" reż. R. Shepard (2005)

Płatny morderca, Julian Noble, zaprzyjaźnia się z Dannym Wrightem, przeciętnym mężczyzną, handlowcem z Denver. Mężczyźni przypadkiem wpadają na siebie. Każdy z nich uświadamia sobie, że są jedynymi osobami, z którymi mogą porozmawiać.

9. "Krew za krew" reż. D. Von Ancken (2006)

W rolach głównych Liam Neeson i Pierce Brosnan. Akcja filmu rozgrywa się pięć lat po Wojnie Secesyjnej. Carver tropi Gideona, uparcie podąża jego śladem. Bohaterów łączy brutalna przeszłość.

10. "Godziny strachu" reż. M. Barker (2007)

Historia rodziny, która wiedzie spokojne życie. Wszystko się zmienia, kiedy córka, Sophie, zostaje porwana. Porywacz nie chce pieniędzy, a z każdą godziną jego żądania są coraz bardziej przerażające.

11. "Mamma mia!" reż. P. Lloyd (2008)

Historia Donny, jej córki Sophie i przyjaciółek. Gdy zbliża się ślub Sophie, dziewczyna postanawia zaprosić swojego ojca. Problem polega na tym, że nie wiadomo, kto jest ojcem dziewczyny, a kandydatów jest aż trzech. Przyszłej pannie młodej nie zostaje zatem nic innego, jak zaprosić wszystkich trzech potencjalnych ojców.

12. "Autor widmo" reż. R. Polański (2010)

Film o pisarzu, który za pieniądze tworzy dzieła dla innych. Ghostwriter zostaje zaangażowany w napisanie pamiętników byłego premiera Wielkiej Brytanii. W trakcie pracy, dowiaduje się o rzeczach, za które grozi mu niebezpieczeństwo.

Które tytuły dopisalibyście jeszcze do naszej listy?

Zobacz także: >>Najlepsze filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem. "Terminator", "Komando"<< 

Który film z Piercem Brosnanem lubisz najbardziej?

Tagi: Duperele