17.05.2018 13:29

Policja aresztowała Deadpoola za... noszenie burki?

Nawet Deadpool nie stoi ponad prawem. W szwajcarskim mieście Lugano aresztowano mężczyznę przebranego za najsłynniejszego antybohatera Marvela. 

Deadpool, Colossus
foto: kadr z filmu Deadpool

Do czego to już doszło? Nawet nie można sobie spokojnie przebrać się za Deadpoola i wybrać się na przedpremierowy pokaz drugiej części przygód wygadanego najemnika. Na taki pomysł w poniedziałek 14 maja 2018 roku wpadł pewien mieszkaniec szwajcarskiego miasta Lugano. Niestety policjanci najwyraźniej ostatnie dwa lata spędzili całkowicie odcięci od świata zewnętrznego, bo nie zrozumieli intencji nieszczęsnego cosplayera. Widząc zamaskowanego mężczyznę z atrapami broni, postanowili go aresztować. Czyżby byli wiernymi czytelnikami komiksów Marvela i podobnie jak superbohaterowie stwierdzili, że też dołączą do pościgu za Deadpoolem?

Deadpool aresztowany za kostium i atrapy broni

Jak donosi portal thelocal.ch, akcja przypominała pojmanie najstraszliwszego bandyty, co zresztą udokumentowano na Twitterze. Na zdjęciu widzimy, że policja rzuciła mężczyznę przebranego za Deadpoola na ziemię. Dostało się też koledze cosplayera, który również został aresztowany

Nie skończyło się na samych kajdankach. Wygląda na to, że dwóch funkcjonariuszy prawa sięgało nawet po broń. Oczywiście oprócz ugodzonej dumy i portfela jednego z nich, aresztowanym mężczyznom nic się nie stało, a akcja stała się pośmiewiskiem w całej Szwajcarii, a skoro piszemy o tej sprawie na Antyradio.pl, to można powiedzieć, że i na świecie. Jeden ze szwajcarskich supermarketów postanowił nawet zażartować sobie z aresztowania, reklamując przy okazji jeden ze swoich produktów - maseczkę do peelingu. 

"

Z tym cię nie aresztują.  "

Policjanci chcieli się obronić przed oceną opinii publicznej. Wydano więc oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniono zajście. Podobno funkcjonariuszy wezwał zaniepokojony obywatel, który zauważył dziwnie ubranego, uzbrojonego człowieka. Zapewniono, że tak wygląda procedura w tego typu przypadkach. 

"

Procedura była częścią taktyki operacyjnej. Policjanci musieli interweniować tak szybko, jak to tylko możliwe po otrzymaniu tego rodzaju informacji. "

Kilka dni przed sytuacją z Deadpoolem w szwajcarskiej miejscowości Bellinzona, aresztowano 19-latka, który chciał dokonać masakry w szkole, do której uczęszczał.

Kolega cosplayera w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że funkcjonariusze aresztowali ich przez maskę Deadpoola. Zakrywając sobie twarz, mężczyzna złamał prawo obowiązujące w Szwecji. W 2016 wprowadzono zakaz noszenia strojów zakrywających twarz, między innymi burek i nikabów. Aresztowani fani Deadpoola nie zdawali sobie sprawy, że postąpili źle. Nie żywią urazy do policjantów, którzy po wyjaśnieniu całej sprawy też mieli niezły ubaw. Mężczyzna musi zapłacić jednak mandat, który maksymalnie może wynosić 1000 franków szwajcarskich, czyli ponad 3,5 tysiąca złotych. To był drogi wypad do kina, ale przynajmniej aresztowani nie zapomną tej przygody do końca życia. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Deadpool Marvel Komiks Marvel Comics