12.02.2018 14:45

Powstaje film biograficzny na podstawie życia Gucci Mane'a

Raper wydał swoją autobiografię zatytułowaną po prostu „The Autobiography of Gucci Mane”. Prawa do ekranizacji książki zdobyło studio Paramount, które od razu wzięło się do pracy.

Powstaje film biograficzny na podstawie życia Gucci Mane'a
foto: John Nacion / Splash News/EAST NEWS

Firma, która wcześniej zrobiła już film zainspirowany życiem Eminema zatytułowany „Ósma mila”, teraz zabiera się za historię jeszcze bardziej przepełnioną narkotykami i działalnością przestępczą. W zrealizowaniu obrazu opartego na życiu Mane'a, Paramount zostanie wsparte przez studio Imagine Entertainment.

Gucci Mane postanowił opowiedzieć swoją historię od początku - od czasów dzieciństwa spędzonych w Alabamie jako Radric Davis, przez start w przemyśle muzycznym i powolne budowanie renomy, aż do sławy, bogactwa i bycia jednym z głównych i najważniejszych przedstawicieli trapu na międzynarodowej scenie muzycznej.

Zbiór wspomnień, czy też autobiografia, została napisana w trakcie odbywania wyroku w więzieniu. Raper opisał w niej również nieprzyjemności bycia uzależnionym od narkotyków, czy niezliczone przygody z policją, które przeżył w swoim życiu Gucci Mane:

"

Musiałem pójść do więzienia, żeby w końcu usiąść, zacząć pisać i popatrzeć na swoje życie. Wiedziałem od zawsze, że jestem niesamowitą osobą i mówię to jak najskromniej potrafię. Wielu artystów jest niesamowicie utalentowanych, ale nie są fascynującymi postaciami.

Tak to już ze mną jest. Jestem mistyczny. Jestem enigmą. Ludzie są mną zafascynowani. Dlatego napisałem tę książkę. Chcę pokazać ludziom, dlaczego inni się mną fascynują. Przeżyłem w swoim życiu wiele niecodziennych sytuacji, których większość osób nie przeżyje nigdy. To mnie odróżnia i sprawia, że jestem inny. Staram się to nosić jak odznakę. "

Biografia Gucci Mane'a

Twórca albumów „Mr. Carter” czy „El Gato: The Human Glazier” potwierdził również, że reżyserem filmu o nim będzie Harmony Korine, który zachęcił Gucci Mane'a do pracy nad scenariuszem, po to, aby historia pokazana w produkcji była jak najbardziej prawdziwa. Na razie Paramount ani Imagine nie potwierdzili, kto przygotuje skrypt, nie wykluczone jednak, że zajmie się tym sam raper, który na początku zeszłego roku powiedział, że na 100% napisze jeszcze jedną książkę, a potem przygotuje również scenariusz.

Data premiery, tytuł filmu, a także obsada nie są na razie znane. Będziemy informowali Was na bieżąco, gdy tylko pojawią się nowe szczegóły.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele