12.06.2019 15:12

Powstał zestaw LEGO z "Parku Jurajskiego". W jego skład wchodzi półnaga figurka Jeffa Goldbluma

Fani "Parku Jurajskiego", LEGO i Jeffa Goldbluma będą mieli powód do radości. Już niedługo do sprzedaży trafi nowy zestaw popularnych duńskich klocków.

kadr z filmu Park Jurajski
foto: kadr z filmu Park Jurajski

Kiedy w 1993 roku Steven Spielberg powołał do życia "Park Jurajski", nikt nie spodziewał się, że po 26 latach nie tylko powstaną kolejne filmy osadzone w tym samym świecie, ale popularnością będą cieszyć się również wszelkie gadżety związane z ożywionymi dinozaurami. Już niedługo miłośnicy oryginalnego "Parku Jurajskiego" będą mogli odtworzyć ulubione sceny z filmu dzięki najnowszemu zestawowi LEGO.

LEGO Park Jurajski – zestaw dla fanów filmu Stevena Spielberga

Od wielu lat LEGO wchodzi we współpracę ze znanymi markami filmowymi i powołuje do życia zestawy inspirowane kinowymi i telewizyjnymi hitami. Wystarczy chociażby wymienić "Harry’ego Pottera", "Stranger Things" czy "Gwiezdne Wojny". Niebawem plastikowej odsłony doczeka się również pierwsza część "Parku Jurajskiego". Nowy zestaw będzie składał się z ponad 3 tysięcy elementów. Jego twórcy nie zapomnieli nawet o słynnej scenie, w której grany przez Jeffa Goldbluma Ian Malcolm, prezentuje swoją klatę.

LEGO
LEGO

Miniaturowy półnagi Malcolm to tylko początek góry lodowej. Osoby, które nabędą zestaw będą mogły zbudować ogromne wrota oddzielające tytułowy park od reszty świata, ale gwiazdą pudełka będzie zapewne pokaźna figurka tyranozaura do własnoręcznego złożenia.

Jeff Goldblum miał zostać wycięty z „Parku Jurajskiego”
Jeff Goldblum miał zostać wycięty z „Parku Jurajskiego”
Przeczytaj także Jeff Goldblum miał zostać wycięty z „Parku Jurajskiego”

Jeff Goldblum to nie jedyna gwiazda "Parku Jurajskiego", która doczeka się swojej zminiaturyzowanej wersji. W zestawie pojawią się również bohaterowie grani przez Sama Neila, Laurę Dern, Richarda Attenborougha, Samuela L. Jacksona oraz Wayne'a Knighta.

LEGO

Zestaw LEGO "Park Jurajski" trafi do sprzedaży (przynajmniej w USA) 2 lipca 2019 roku. Jego cena będzie wynosić około 250 dolarów, czyli mniej więcej równowartość tysiąca złotych.

Zobacz też: Chłopak z "Parku Jurajskiego" po 25 latach skarży się na dinozaury: velociraptor uderzył mnie w głowę! 

Tagi: Duperele LEGO Park Jurajski Jeff Goldblum