08.11.2018 14:52

Powstały świąteczne swetry inspirowane horrorem "Ludzka stonoga"

Jeśli nie macie pomysłu na świąteczny prezent, a osoba, którą chcecie obdarować, akurat jest fanem "Ludzkiej stonogi", to mamy coś dla Was!

naukowiec z filmu Ludzka Stonoga
foto: kadr z filmu Ludzka Stonoga

Horror Toma Sixa "Ludzka Stonoga" jest uznawany za jeden z najobrzydliwszych filmów w historii kina. Nic dziwnego. W końcu nietypowa produkcja opowiada o szalonym naukowcu, który porywa trójkę ludzi i zamierza stworzyć z nich zupełnie nowy organizm. Tytułowa stonoga to ofiary szaleńca połączone ze sobą systemem "usta-odbyt". Z czasem powstały dwa sequele, w których człony stonogi się powiększały. Obecnie trwają prace nad powieścią graficzną na podstawie sławetnego filmu Sixa. Fani serii będą mogli kupić sobie lub dostać pod choinkę świąteczny sweter inspirowany filmem. 

"Ludzka stonoga" - sweter na święta Bożego Narodzenia

Co prawda w Polsce nie ma tradycji obdarowywania się paskudnymi swetrami z okazji Gwiazdki, ale we współczesnym świecie nic nie stoi na przeszkodzie, by sprowadzić sobie taki element garderoby z zagranicy. Szczególnie jeśli jest się fanem "Ludzkiej stonogi". Do oferty internetowego sklepu Shinesty dołączył nowy produkt - sweter nazwany The Human Santapede. Jak wskazuje nazwa, zielone tło ozdabiają szeregi świętych Mikołajów połączonych ze sobą, jak bohaterowie "Ludzkiej stonogi".

shinesty.com

Opis swetra jest równie kuriozalny, jak pomysł na jego sprzedaż.

"

Powiedziałem sobie, że muszę obejrzeć "Ludzką stonogę", by napisać ten opis świątecznego sweterka, ale się myliłem. Nie róbcie tego. Nie oglądajcie "Ludzkiej stonogi". Po prostu kupcie ten sweter i pozwólcie swoim dziwnym znajomym pytać, czy to Ludzka Stonoga i odpowiadajcie im: "Nie. To Ludzka Mikołajonoga". Wszyscy wybuchną płaczem. Kurtyna opada. Publiczność wpada w szał. "

To nie jedyny sweter z Shinesty nawiązujący do kinematografii za pomocą czerstwej gry słów. Jeśli nie lubicie "Ludzkiej stonogi", zawsze możecie sięgnąć po produkt nazwany Nicolas Caged, przedstawiający uwięzionego w celi Nicolasa Cage'a w stroju świętego Mikołaja. Tym razem twórcy bazowali nie tylko na podobnym brzmieniu wyrazów, ale również na o wiele głębszych znaczeniach. "Cage" po angielsku to klatka, "caged" to uwięziony. Nicolas to anglosaska wersja imienia Mikołaj. Dodajcie sobie dwa do dwóch.

shinesty.com

Ostatnią filmową propozycją jest Tony Montana z "Człowieka z blizną", który marzy o białych świętach. I nie koniecznie chodzi mu o śnieg...

shinesty.com

Swetry są na razie dostępne jedynie w przedsprzedaży. Ich cena wynosi niecałe 45 dolarów. Wykonano je ze sztucznych materiałów, więc podczas ich produkcji nie ucierpiała żadna owca, alpaka ani święty Mikołaj.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Horror Ludzka stonoga