30.05.2017 09:58

Próbował się przenieść w czasie za pomocą auta z filmu „Powrót do przyszłości”

Pewien Amerykanin postanowił odwzorować słynną scenę z kultowego filmu z 1985 roku. Zamiast przeniesienia, dostał mandat. 

Próbował się przenieść w czasie za pomocą auta z filmu „Powrót do przyszłości”
foto: kadr z filmu

Pierwsza część „Powrotu do przyszłości” Roberta Zemeckisa to jeden z tych filmów z lat 80., które nigdy się nie zestarzeją. Duet Michael J. Fox i Christopher Lloyd to czyste komediowe złoto. Znajdziemy tam nawet kultowy gadżet – czyli auto DeLorean, które umożliwia przenoszenie się w czasie. Zasada jest prosta – należy osiągnąć prędkość 88 mil, czyli 141.6 km/h. Jednak to co w kinie, niekoniecznie w rzeczywistości.

Przekonał się o tym Spencer White, mieszkaniec południowej Kalifornii. Choć udało mu się rozpędzić DeLorean do odpowiedniej prędkości, to jedyne co zobaczył, to uśmiechniętą twarz policjanta z drogówki i mandat za wykroczenie. Jak sam powiedział:

"

Policjant spytał mnie, jak szybko jechałem. Gdy padła odpowiedź 88 mil, zaczęliśmy się śmiać. "

Stróż prawa spytał także White’a, czy jego auto posiada kondensator strumienia, który umożliwił bohaterom podróż w czasie. Niestety właściciel DeLorean zapomniał o tym jakże istotnym elemencie. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. W 2016 roku niejaki Nigel Mills został aresztowany w Essex za niedozwolone przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał 143 km/h. Zarzekał się, że nie chodziło mu o podróż w czasie, a jedynie przyjemną i szybką jazdę. Za kultowe auto zapłacił 22 tysiące funtów.

DeLorean DMC-12 to samochód sportowy produkowany w latach 1981-1983 przez firmę DeLorean Motor Company. Swego czasu nie cieszył się zbytnią popularnością, ale dzięki 1. części „Powrotu do przyszłości” z 1985 roku zyskał pośmiertną sławę. Produkcja nowego modelu zaplanowana jest na 2017 roku.

„Powrót do przyszłości” doczekał się dwóch sequeli. 2. część wyszła w 1989 roku, zaś 3. rok później. Gdzie film z 1985 roku przenosił się do lat 50., to dwie następne umieszczały Marty’ego McFly’a oraz Dr. Emmetta Browna odpowiednio w 2015 roku oraz w czasach Dzikiego Zachodu. Był jeszcze serial animowany, który emitowano od 1991 do 1993 roku.

Kamil Dachnij
Tagi: Powrót do przyszłości