21.12.2017 15:30

Przerażający film animowany o Obcym. Zobacz „Alien: Special Order”

Francuski filmowiec tak bardzo kocha ksenomorfy, że poświęcił 2 lata życia na stworzenie animacji o Obcym. Jak wyszedł film?

Przerażający film animowany o Obcym. Zobacz „Alien: Special Order”
foto: THE DECAY SHOW/YouTube

Fan fanowi nierówny! Okazuje się, że Louis Thomann należy do grona tych największych miłośników serii o Obcym. Francuski filmowiec poświęcił ostatnie 2 lata życia, by powołać do życia własną wersję historii o Alienach. Za pomocą oprogramowania Source Filmmaker stworzył prawie 7-minutową animację zatytułowaną „Alien: Special Order”. Efekt jest powalający. Każdy, kto uwielbia serię „Alien”, powinien być usatysfakcjonowany filmem francuskiego twórcy. 

Twórca skomentował swoje dzieło na portalu AvPgalaxy.net. 

"

To jest fanowski film oparty na serii „Alien”, który zacząłem tworzyć prawie dwa lata temu, całkowicie w pojedynkę. Robiłem go jedynie w czasie wolnym. Bez żadnego budżetu, nagranie filmu w prawdziwych warunkach byłoby nie możliwe, biorąc pod uwagę, że potrzebowałem odpowiedniej scenerii, która wygląda jak z „Obcego” i tak dalej, zdecydowałem się wykonać film za pomocą  Source Filmmaker - silnika graficznego, stworzonego przez Valve Software, który pozwolił mi na stworzenie animacji w czasie rzeczywistym. "

W filmie widzimy grupę ludzi, którzy zapuszczają się do kosmicznej jaskini. Eksplorują ciemności i im głębiej się zapuszczają, tym więcej znajdują elementów typowych dla miejsc, w których gnieżdżą się ksenomorfy. Są więc jaja oraz martwe facehuggery. W końcu badacze natykają się na krwiożerczych kosmitów. Ksenomorfy po kolei eliminują nieprzygotowanych na starcie ludzi. 

Co sądzicie o animacji Thomanna? Czy ma więcej klimatu niż tegoroczny film Ridleya Scotta „Obcy: Przymierze”?

Jak podoba Ci się film „Alien: Special Order”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Obcy