12.04.2017 10:31

QUIZ: Rozpoznaj film po fryzurze Nicolasa Cage'a

W wysokim czole Nicolasa Cage'a, jak i jego licznych fryzurach, można się zakochać. Jak dobrze pamiętacie jego stylizacje na głowie?

QUIZ: Rozpoznaj film po fryzurze Nicolasa Cage'a
foto: kadr z filmu + Dzik Pejnta

Filmy, w których wystąpił ten 53-letni aktor można rozpoznawać nie na podstawie przebiegu fabuły, a właśnie poprzez skojarzenie tytułu z fryzurą Cage'a. Jak przekonywała badaczka popkultury, Kaja Klimek, w swoim tekście „Mam włosy i nie zawaham się ich użyć! Rzecz o fryzurach Nicolasa Cage'a” gwiazda „Ghost Ridera” przy odpowiednim uczesaniu jest w stanie zagrać każdą postać.

Oczywiście można powiedzieć, że ekspresja aktora od lat pozostaje taka sama i ciągle gra na tych samych tonach i środkach wyrazu. Jego filmografia zlewa się w jedną masę, z której nie sposób odróżnić poszczególnych elementów. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę włosy... cóż, one żyją własnym życiem i robią własną karierę.

To właśnie im został poświęcony poniższy quiz. Dobre role Nicolasa Cage'a policzyć można na palcach jednej, no może dwóch rąk, jak ktoś bardzo chce. Blisko 80 kreacji na koncie, a i tak najlepiej pamiętamy jego fryzury. Wy też je pamiętacie? Spróbujcie wskazać właściwy tytuł filmu bazując tylko na uczesaniu aktora:

Rozpoznaj film po fryzurze Nicolasa Cage'a [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ
Rozpoznaj film po fryzurze Nicolasa Cage'a [QUIZ]
Robert Skowronski
Tagi: Quiz