07.05.2019 16:46

Reżyser "Avengers: Endgame" chciałby stworzyć film o Batmanie

Joe Russo miał okazję porozmawiać z dziennikarzami na inny temat, niż "Avengers: Endgame" i reżyser z chęcią to wykorzystał. Wypowiedział się na temat ulubionych postaci komiksowych.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu

Film "Avengers: Endgame" wszedł do kin 25 kwietnia 2019 roku i w ciągu niecałych dwóch tygodni zdobył w box-offisie ponad 2 miliardy dolarów i stał się 2. najlepiej zarabiającym filmem w historii (do "Avatara" wciąż brakuje mu ponad 0,5 miliarda dolarów). Zakończenie pracy nad produkcją oznacza również powolne rozpoczęcie wakacji dla Joe i Anthony'ego Russo, braci, którzy od 2014 roku przygotowali dla Marvel Studios aż 4 filmy ("The Winter Soldier", "Civil War", "Infinity War" oraz wspomniane "Endgame"). 

Joe Russo chce wyreżyserować film o Batmanie

Jednak zanim panowie udadzą się na zasłużony odpoczynek, obydwaj udzielają "spoilerowych" wywiadów przeróżnym publikacjom na całym świecie. Pytania dziennikarzy dotyczą w większości fabuły "Avengers: Endgame" i inspiracjami stojącymi za poszczególnymi wydarzeniami z filmu. W jednym z wywiadów Brandon Davis z portalu ComicBook.com zadał Joemu Russo pytanie dotyczące... komiksów DC. 

Katherine Langford
Katherine Langford
Przeczytaj także Bracia Russo zdradzili, kogo zagrała Katherine Langford w "Avengers: Endgame"

Brzmiało ono następująco: "Jaki film DC chciałbyś wyreżyserować?". Joe Russo nie musiał się zbyt długo zastanawiać, szybko odpowiadając, że chciałby zająć się Batmanem:

"

Jeśli chodzi o to, czyje komiksy kolekcjonowałem jako dziecko, to był to Batman. Więc to musiałby być Batman. "

Niestety, Russo będzie musiał w takim razie chwilę poczekać - obecnie trwają w końcu prace nad nową trylogią filmów o Batmanie, które przygotuje reżyser Matt Revees, znany z takich filmów jak "Wojna o planetę małp", czy "Ewolucja planety małp". 

Avengers: Endgame - data premiery

Film "Avengers: Endgame" trafił do kin 25 kwietnia 2019 roku. Najbliższą produkcją związaną z Marvel Cinematic Universe jest "Spider-Man: Far From Home", który zadebiutuje już 5 lipca 2019 roku. 

Tagi: Avengers Marvel Avengers 4