21.12.2017 17:29

Rian Johnson rozważał powrót jednej ze znanych postaci w „Ostatnich Jedi” [SPOILER]

VIII epizod sagi obfituje w ważne spotkania i wielkie powroty, jednak nie dla wszystkich znaczących bohaterów starczyło miejsca.

Rian Johnson rozważał powrót jednej ze znanych postaci w „Ostatnich Jedi” [SPOILER]
foto: kadr z wideo

Do reżysera „Ostatnich Jedi” ciągle docierają skargi, wnioski i zażalenia dotyczące tego, kogo i co pokazał w 8. części „Gwiezdnych wojen” i w jaki sposób to zrobił. Tym razem, podczas wywiadu dla Yahoo! Movies zadano mu pytanie o słynnego Lando Calrissiana, bliskiego przyjaciela Hana Solo, byłego przemytnika i byłego właściciela Sokoła Millenium oraz ostatecznie generała Rebelii, o którym słuch zaginął tak w „Przebudzeniu mocy”, jak i w „Ostatnich Jedi”.

lando

Johnson nie był zaskoczony takim pytaniem i przyznał, że rozważał powrót Lando w 8. części „Star Wars”, jednak ostatecznie uznał to za zły pomysł. Jak powiedział:

"

Wierzcie mi, że o tym myślałem, naprawdę, ale to po prostu by się nie sprawdziło. Z powodów, o których nie mogę tak naprawdę mówić bez spoilerów (…) były konkretne powody, które zaszkodziłyby historii, gdyby objął rolę DJ-a, rolę Benicio… Był powód, dla którego to musiała być nowa postać i to nie mógł po prostu być Lando. "

Jeśli Johnson widział go w roli poszukiwanego przez Finna i Rose mistrza łamania kodów, to faktycznie jego obecność zmieniłaby cały film. Bo choć Lando jako dawny hazardzista idealnie pasowałby do sceny w kasynie i bez problemu mógłby być TYM człowiekiem – w dalszym ciągu tego wątku nie było już dla niego miejsca. Rian Johnson nie ukrywa jednak, że mimo wszystko można było tę postać przypomnieć:

"

Uwielbiam Billy’ego Dee Williamsa [odtwórcę roli Lando] i macie rację, że każdy, kto wciąż tu jest i miał cokolwiek wspólnego z oryginalną trylogią, zasługuje na to, by w jakiś sposób powrócić. "

Czy po takich słowach, J.J. Abrams rozważy udział Lando w IX epizodzie „Star Wars”? Niewykluczone. Na jego barkach spoczywa bowiem odpowiedzialność zakończenia trzeciej trylogii „Gwiezdnych wojen” tak, by pasowała do „Ostatnich Jedi”, a zarazem zadowoliła fanów. A fani „Star Wars”, jak wiadomo, są bardzo wymagający i potrafią być bardzo surowi...

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” (bez Lando Calrissiana) można oglądać w kinach od 14 grudnia 2017 roku. Kontynuację głównej sagi w 9. części zobaczymy dopiero 20 grudnia 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: #Duperele #Gwiezdne wojny #Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi #News #Star Wars #Star Wars: The Last Jedi