18.12.2017 15:24

Rozpoznaj filmy Stevena Spielberga po cytacie [QUIZ]

Steven Spielberg kończy 71 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was quiz. Czy jesteście w stanie rozpoznać filmy reżysera po cytacie? 

Steven Spielberg
foto: Everett Collection/East News

Steven Spielberg 18 grudnia 2017 roku kończy 71 lat. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić Waszą wiedzę z twórczości tego uznanego filmowca. Spielberg jest wszechstronnym reżyserem i udowodnił to, tworząc kino w bardzo różnych gatunkach. W jego dorobku znajdziemy filmy wojenne, familijne, horror, science fiction oraz kino przygodowe. Mimo 7 przeżytych dekad reżyser nie przeszedł na emeryturę. W planach ma kolejne filmy, między innymi hipertekstualny „Ready Player One” oraz 5. część „Indiany Jonesa” z Harrisonem Fordem w roli głównej.

„Szczęki”, seria „Indiana Jones”, „E.T.”, „Monachium”, „Hook”, „A.I. Sztuczna inteligencja”, „Park Jurajski” czy „Szeregowiec Ryan” to tylko niektóre tytuły najsłynniejszych dzieł Spielberga. Czy znasz je tak dobrze, że potrafisz je rozpoznać na podstawie cytatu? 

Czy rozpoznasz filmy Stevena Spielberga po cytacie?

Rozwiąż QUIZ
Czy rozpoznasz filmy Stevena Spielberga po cytacie?

Jeśli zdobyłeś maksymalną ilość punktów i szukasz czegoś trudniejszego, zapraszamy do quizu „Rozpoznaj film Patryka Vegi po cytacie”!

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Steven Spielberg Indiana Jones Quiz Park Jurajski