18.05.2018 15:23

Sceny śmierci gwiazd filmu o młodym Hanie Solo w horrorach

Okazuje się, że zaskakująco duża liczba gwiazdorów filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” zaczynała swoje kariery w horrorach. Oto kompilacja śmierci ich bohaterów.

Kadr z filmu Stoker
foto: Kadr z filmu Stoker

Do kin niebawem wejdzie spin-off opowiadający o losach młodego Hana Solo. Harrison Ford rozpoczął swoją karierę właściwie od razu po udziale w oryginalnych „Gwiezdnych Wojnach”. Nie wszyscy aktorzy mieli tyle szczęścia. Wielu z nich musiało brać udział w horrorach, niekiedy kiepskich. Brad Pitt zadebiutował rolą w „Wagarach”, Leonardo DiCaprio w „Critters 3”, Jennifer Aniston udziałem w „Karle”, a Johnny Depp zagrał pierwszą rolę w „Koszmarze z ulicy Wiązów”. Okazuje się, że wielu gwiazdorów filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” również ma swoją przygodę z kinem grozy. 

Gwiazdy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” w horrorach

Z okazji zbliżającej się premiery filmu o najsłynniejszym kosmicznym awanturniku, twórcy kanału YouTube Films Against Humanity postanowili zaprezentować widzom ciekawą zbieżność. Wielu aktorów, którzy wystąpili w produkcji Rona Howarda, dało się zabić w horrorze. 

Mało kto wie, że Woody Harrelson zaczynał swoją karierę od udziału w filmie „Bay Cove”, opowiadającym o morderczych czarownicach. Niestety grany przez niego Slater skończył w urwisku. Wcielający się w młodego Lando Donald Glover też umarł w filmie grozy. Konkretnie w „Projekcie Lazarus”, gdzie został zgnieciony przez tajemnicze moce przy pomocy metalowej szafki. Paul Bettany poniósł śmierć w thrillerze „Firewall”. Jak na ironię przystało, kilof w plecy wbił mu sam Harrison Ford. Jeśli już przy odtwórcach Hana Solo jesteśmy, to Alden Ehrenreich zginął dość brutalną śmiercią w „Stokerze”. Natomiast Thandie Newton została zamordowana przez jednego z głównych bohaterów „Wywiadu z wampirem”. Specjalną nagrodę powinien dostać jednak brat reżysera „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Clint Howard występował w bardzo wielu horrorach i w większości ponosił śmierć. 

Kto umrze w drugim spin-offie „Star Wars”? Podpowiemy tylko, że na pewno nie Han Solo, Chewabcca, ani Lando Calrissian. Film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” trafi na ekrany kin już 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Han Solo Horror Star Wars Han Solo: Gwiezdne wojny – historie