15.09.2018 11:28

Najlepszy Dr Watson z filmu lub serialu wg czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Nie jest tajemnicą, że najlepszym przyjacielem Sherlocka Holmesa jest Dr Watson. A kto jest najlepszym Dr Watsonem? Na to pytanie odpowiedzieliście w sondzie na temat aktorów, którzy na przestrzeni lat wcielali się w tę postać.

Dr Watson
foto: Asadorian-Mejia/Splash/EAST NEWS

Dr Watson to prawa ręka Sherlocka Holmesa, kronikarz wydarzeń z życia detektywa i narrator powieści na jego temat. Jest też kompletnym przeciwieństwem swojego przyjaciela o analitycznym umyśle i słabym kontakcie z rzeczywistością. Od XIX wieku służy Holmesowi radą i wsparciem w powieściach, zaś od samych początków kina czyni to również na ekranie. Któremu z aktorów wcielanie się w postać Dr Watsona wyszło najlepiej? Czytelnicy Antyradio.pl nie mieli co do tego wątpliwości.

Sherlock i Watson

Dr Watson – ranking aktorów, którzy grali przyjaciela Sherlocka Holmesa

Dla ułatwienia w naszej sondzie z dziesiątek aktorów wcielających się w postać Dr Watsona wybraliśmy sześciu mężczyzn i jedną kobietę. Jednak zdaje się, że niezależnie od ilości opcji, wynik byłby taki sam. Podobnie jak w przypadku rankingu aktorów, którzy grali Sherlocka Holmesa, czytelnicy Antyradio.pl podzielili się w zasadzie tylko na dwa obozy - fanów serii Guya Ritchiego i miłośników serialu „Sherlock”. Zwyciężył najlepszy. I ponownie był to aktor z serialu BBC. 51% głosów otrzymał Martin Freeman partnerujący Benedictowi Cumberbatchowi, zaś Jude Law, towarzysz Roberta Downeya Jr, otrzymał ich 45 %. Niektórzy z głosujących zdecydowali się też postawić na Lucy Liu (2%), Bena Kingsleya (1%) i Nigela Bruce'a (1%). Żadnego głosu nie otrzymali natomiast Nigel Stock i Thorley Walters. Pełna lista poniżej:

Dr Watson najlepszy aktor
Natalia Hluzow
Tagi: Sherlock Holmes