06.09.2018 15:03

Skrulle, Talos, Starforce - kim są nowe postacie z filmu „Captain Marvel”?

„Captain Marvel” to kolejny film Marvel Studios, który poszerzy uniwersum znane jako MCU. Kim są nowe postacie, które pojawią się w produkcji? 

foto:kadr z filmu Captain Marvel

Marvel Cinematic Universe w roku 2018 obchodzi 10-lecie. Do tej pory powstało 20 filmów, opowiadających przygody superbohaterów znanych z komiksów Marvela. Jednak do tej pory głównym bohaterem nie jeszcze była kobieta. Ten stan rzeczy zmieni premiera „Captain Marvel”. Film reżyserowany przez Annę Boden i Ryana Flecka będzie rozgrywał się w latach 90., a więc na długo przed innymi produkcjami Marvel Studios. Powrócą więc dobrze znane postacie takie jak Nick Fury, agent Coulson czy Ronan. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy wprowadzą również nowych bohaterów i przeciwników. Portal Entertainment Weekly zaprezentował pierwsze zdjęcia„Captain Marvel”, ukazując nie tylko tytułową bohaterkę w pełnym rynsztunku, ale również zdradzając obecność nowych postaci. 

Skrulle - kim są przeciwnicy Kapitan Marvel

Captain Marvel Adventures

O tym, że w filmie „Captain Marvel” pojawią się Skrulle, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Jeszcze w roku 2017 przedstawiono concept arty ukazujące tych kosmitów. Jednak dopiero teraz fani MCU mogli zobaczyć, jak będą się prezentować przeciwnicy Kapitan Marvel. Fani komiksów nie powinni czuć się zawiedzeni, bo filmowe odpowiedniki bardzo przypominają oryginały. 

Occupy Avengers vol. 1 #7

Humanoidalna rasa zielonych kosmitów zadebiutowała bardzo wcześnie, bo w 2. numerze „Fantastic Four”. Pochodzący z Galaktyki Andromedy Skrulle cechują się zdolnością przybrania formy dowolnie wybranej istoty, a nawet przedmiotu. Oprócz tego są niezwykle waleczną rasą, nastawioną na ekspansję. Nic dziwnego, że dość szybko popadli w konflikt z innym potężnym imperium, należącym do Kree. W komiksach od dawna szpiegowali Ziemię. Po latach przeprowadzili sekretną inwazję, podszywając się pod największych herosów na planecie. Na szczęście superbohaterowie zdołali ich pokonać. 

Talos - główny wróg Kapitan Marvel

Ben Mendelsohn

Twórcy filmu w końcu potwierdzili, w kogo wcieli się Ben Mendelsohn. Aktor zagra jednego z głównych przeciwników bohaterki - Skrulla imieniem Talos. Na razie niewiele wiadomo na temat filmowego odpowiednika, ale podstawowe informacje prawdopodobnie pokryją się z tym, co ukazano w komiksach. Talos urodził się bez właściwości zmieniania kształtów. Z tego powodu całe życie starał się wyrobić sobie opinię najbrutalniejszego spośród Skrulli. 

Talos

Talos zadebiutował w „Incredible Hulk” #418. Podczas swojego życia stoczył wiele walk, które nie zawsze kończyły się dla niego pomyślnie. Wielokrotnie okaleczany zastąpił utracone części ciała sztucznymi zamiennikami, stając się cyborgiem o nadludzkiej sile. Przez jakiś czas ukrywał się na Ziemi, przebrany za człowieka. 

Starforce - nowa kosmiczna grupa
Captain Marvel

Filmowa Kapitan Marvel będzie uwikłana w wojnę pomiędzy Kree i Skrullami. Jej mentorem będzie Mar-Vell, który należy do wojowników Imperium Kree. Carol Danvers stanie więc po stronie niebieskich kosmitów. Nie będzie jednak w tej walce sama. Pomoże jej w tym grupa znana jako Starforce, złożona z wojowników Kree. W filmowej wersji składu zobaczymy Ronana, Koratha, Att-Lassa, Bron-Chara i Minn-Ervę. Dwie pierwsze postacie mieliśmy okazję poznać w filmie „Strażnicy Galaktyki”

Avengers vol. 1 #346

Komiksowa drużyna Starforce zadebiutowała w 346. numerze „Avengers”. Jej członkami byli Ronan the Accuser, Captain Atlas, Doctor Minerva, Korath the Pursuer, Shatterax, Supremor i Ultimus. Lider Kree - Supreme Intelligence utworzył Starforce, by rozpocząć wojnę z kolejną kosmiczną potęgą - imperium Shi'ar. Po przegranej batalii grupa stała się strażą imperialną regentki Shi'ar o imieniu Deathbird. 

„Captain Marvel” - kiedy premiera?

Żeby zobaczyć wyżej wymienione postacie w akcji, będziemy musieli jeszcze poczekać. „Captain Marvel” trafi do polskich kin dopiero 8 marca 2019 roku. Data jest nie przypadkowa, bo wtedy wypada Dzień Kobiet. Nowa bohaterka powróci dość szybko, bo 4. części „Avengers”. Kapitan Marvel będzie jednym z kluczy do pokonania Thanosa. Drugą rundę walki z Szalonym Tytanem zobaczymy w maju tego samego roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Brie Larson Captain Marvel Marvel Marvel Comics