29.12.2017 16:28

Stan Lee skończył 95 lat. Oto 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o twórcy Marvel Comics

28 grudnia 2017 roku Stan Lee skończył 95 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was najciekawsze fakty o legendarnym twórcy komiksów. 

Stan Lee skończył 95 lat. Oto 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o twórcy Marvel Comics
foto: Brandon Voight / Splash News/East News

Gdyby nie Stan „The Man” Lee nie mielibyśmy filmów o Avengers, Spider-Manie czy grupie mutantów znanych jako X-Men. To właśnie on w 1961 roku zapoczątkował przełom w komiksie superbohaterskim, powołując do życia Marvel Comics. Lee urodził się 28 grudnia 1922 roku w Nowym Jorku. Swoją przygodę z komiksem zaczynał jako młody asystent w firmie, która kilkanaście lat później zmieniła się w Dom Pomysłów i została powierzona w jego ręce. Od ponad 50 lat jest twarzą Marvela i żywą legendą dla wszystkich miłośników superbohaterskich przygód. 

Z okazji 95 urodzin Stana Lee przedstawiamy Wam 5 niesamowitych faktów na temat tego komiksowego twórcy. 

1. Stan Lee to nie jego prawdziwe imię i nazwisko

Stan Lee

Tak naprawdę legenda Marvela nazywa się Stanley Martin Lieber. Stan Lee to pseudonim wymyślony na potrzeby pracy jako komiksowy scenarzysta. Lieber od zawsze marzył, żeby zostać światowej sławy pisarzem. Przygoda z komiksem miała być tymczasowa, a swoje prawdziwe nazwisko zarezerwował dla „poważnej literatury”, którą całe życie chciał tworzyć.

2. Zaczynał pisząc nekrologi

Stan Lee

Niechlubne początki, ale za coś trzeba żyć, prawda? Młody Lieber tak bardzo chciał zarabiać na życie pisaniem, że zatrudnił się w jednej z redakcji, jako autor nekrologów. Szybko porzucił ten fach, ponieważ treść pisanych tekstów była dla niego zbyt przygnębiająca. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Avengers #Duperele #Fantastyczna czwórka #Iron Man #Marvel #Marvel Comics #Spider-Man #Stan Lee #Thor #X-Men