16.11.2018 13:03

Stan Lee wystąpił gościnnie w filmie "Ralph Demolka w internecie"

Śmierć Stana Lee nie przeszkodzi mu w gościnnych występach w kolejnych produkcjach. Pierwsze pośmiertne cameo pojawi się w animacji "Ralph Demolka w internecie".

Ralph Demolka w internecie i Stan Lee w Big Hero 6
foto: kadr z filmów Ralph Demolka w internecie i Big Hero 6

Stan Lee słynął nie tylko jako twórca największych superbohaterow Marvela. W ostatnich latach zdobył popularność dzięki występom gościnnym w wielu filmowych produkcjach aktorskich i animowanych, a nawet w grach wideo, głównie na podstawie komiksów Marvela, ale nie tylko. Okazuje się, że śmierć ikony popkultury nie zakończy tej niepisanej tradycji, bo Lee pojawi się pośmiertnie w kilku filmach. Jednym z nich będzie druga część "Ralpha Demolki".

"Ralph Demolka w internecie" z cameo Stana Lee

Najnowsza produkcja studia Walta Disneya przeniesie się ze świata gier wideo do internetu. Główni bohaterowie zetkną się z rozmaitymi zjawiskami występującymi w wirtualnej sieci. Między innymi trafią na oficjalną stronę internetową Disneya, gdzie spotkają wiele dobrze znanych postaci. Oprócz gościnnych udziałów bohaterów ze słynnych animacji i filmów, w sequelu "Ralpha Demolki" zobaczymy również samego Stana Lee. Po śmierci twórcy reżyser Rich Moore opowiedział o tym cameo w rozmowie z portalem Cinemablend.

"

Nie widział tej sceny. Teraz wydaje się bardzo znacząca, kiedy odszedł i to dla nas bardzo ważne, że został częścią naszego filmu. "

Film trafi do amerykańskich kin już 21 listopada 2018 roku. Niestety Stan Lee nie zdążył zobaczyć animowanej wersji samego siebie. Drugi reżyser filmu - Phil Johnston, w rozmowie z The Wrap również skomentował ten fragment "Ralpha Demolki 2".

"

Przez moment chcieliśmy wprowadzić coś, co miało się nazywać "Zmarvelizuj się" - ludzkie awatary mogły przejść przez urządzenia przypominające bramkę na lotnisku i zmienić się w postacie z Marvela. Częścią tej sceny miał być moment, w którym Stan Lee przechodzi przez Marvelizer. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z tego żartu i nie używać tej sceny, ale wciąż chcieliśmy mieć w filmie Stana Lee, ponieważ kochamy Stana Lee. "

Według opisów cameo zmarłego twórcy to jedynie krótki występ gościnny. Ralph i Vanellope kręcą się po stronie Disneya, a w tle przechodzą dobrze znane postacie. Wśród nich znajduje się Stan Lee. Niestety w tym występie gościnnym nie usłyszymy głosu ikony popkultury. Do polskich kin "Ralph Demolka w internecie" trafi dopiero 11 stycznia 2019 roku.

Stan Lee -  w jakich filmach zobaczymy pośmiertne cameo twórcy?

Do tej pory, oprócz występu w 2. części "Ralpha Demolki" potwierdzono, że Lee pojawi się w filmach "Kapitan Marvel" oraz "Avengers 4". Fani zastanawiają się jednak, co z innymi produkcjami, które oczekują na premierę w przyszłym roku. Według doniesień Entertainment Weekly twórca nie zaliczył gościnnego występu w najnowszej części serii "X-Men" pod tytułem "Dark Phoenix". Prawdopodobnie zabraknie go również w innym filmie 20th Century Fox z bohaterami Marvela w rolach głównych - "New Mutants".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Stan Lee Disney Marvel Ralph Demolka w internecie