26.01.2018 18:39

Kapitan Kirk z oryginalnej serii z chęcią powróciłby w „Star Treku” Quentina Tarantino

To nie żart ani wygłupy. William Shatner jest kolejną legendą „Star Treka”, która byłaby gotowa zagrać w kontynuacji serii reżyserowanej przez Tarantino.

Kapitan Kirk z oryginalnej serii z chęcią powróciłby w „Star Treku” Quentina Tarantino
foto: kadr z serialu "Star Trek"

Pomysł na realizację „Star Treka” według wizji niepokornego dziecka Hollywood od początku wydawał się nieco szalony. Jednak kiedy minął pierwszy szok i okazało się, że to żaden fake news, tylko autentyczny projekt, w który zaangażował się twórca „Pulp Fiction”, sprawa zaczęła nabierać rumieńców. Tarantino nie tylko ogłosił, że ma pomysł na kolejnego „Star Treka”, ale też postanowił go reżyserować i wyprodukować wraz z J.J. Abramsem, a wytwórnia Paramount podpisała już nawet umowę ze scenarzystą, który zajmie się pracami literackimi na podstawie wizji Tarantino. Co więcej, kolejne gwiazdy, które na przestrzeni półwiecza wcielały się w legendarnych uczestników gwiezdnej wędrówki, deklarują, że chętnie zaangażowałyby się w taki nietypowy projekt.

Kto wystąpi w „Star Treku” Quentina Tarantino?

Na razie nie padły jeszcze żadne oficjalne deklaracje ani nawet marzenia reżysera odnośnie obsady. Niemniej, zainteresowanie projektem wyrazili najsłynniejsi kapitanowie serii - Kirk i Picard. Patrick Stewart jeszcze w 2017 roku wspominał, że z chęcią dołączyłby do załogi „Star Treka”, gdyby kompletował ją Quentin Tarantino. Zaś William Shatner w odpowiedzi na pytanie, czy wystąpiłby w takim filmie, odpowiedział:

"

Zależy od scenariusza, ale jeśli byłby dobry to zdecydowanie. Dlaczego nie? "

Słów Sterwarta czy Shatnera nie można oczywiście uznać za żadną deklarację, jednak zaangażowanie tych aktorów wydaje się bardzo pasować do wizji gwiezdnej wędrówki w wykonaniu Quentina Tarantino. Tym bardziej po obejrzeniu fanowskiego zwiastuna „Quentin Tarantino's Star Trek: Voyage to Vengance”. Sam reżyser, co nie powinno nikogo dziwić, również wielokrotnie wspominał, że jest fanem oryginalnego serialu z lat 60., a w szczególności Williama Shatnera. Szkoda tylko, że Leonard Nimoy, czyli oryginalny Spock, nie dożył tego momentu i już na pewno nigdy nie powróci na pokład USS Enterprise.

Narazie nieznane są żadne szczegóły dotyczące „Star Treka” Tarantino, ale kiedy tylko dowiemy się czegoś nowego, od razu Was o tym poinformujemy!

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele News Quentin Tarantino Star Trek William Shatner kapitan Kirk