21.03.2018 17:28

Laura Dern liczy, że poznamy jeszcze historię admirał Holdo

Admirał Holdo po raz pierwszy pojawiła się w 8. części sagi – „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, w której poświęciła się dla sprawy. Mimo to wcielająca się w nią aktorka ma nadzieję, że jej postać nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Laura Dern jako admirał Holdo
foto: kadr z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

Charakter i rola postaci, w którą w 8. epizodzie „Star Wars” wcieliła się Laura Dern, były ścisłą tajemnicą. Aż do samej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” nie wiadomo było, czy admirał Holdo ostatecznie okaże się pozytywną bohaterką czy czarnym charakterem. Ostatecznie okazało się, że ścierająca się z Poe bohaterka była wieloletnią przyjaciółką Lei, która oddała swoje życie za pozostałych rebeliantów. 

Laura Dern o powrocie admirał Holdo

Fani, którym Amilyn Holdo szczególnie przypadła do gustu, nie mogąc pogodzić się z jej śmiercią zaczęli snuć teorie dotyczące ucieczki bohaterki przed wybuchem statku. Co na temat tych teorii sądzi sama zainteresowana? Aktorka wcielająca się w Holdo odniosła się do tego w jednym z ostatnich wywiadów:

"

Absolutnie pasuje mi taka teoria. Jestem podekscytowana byciem bohaterem w tej historii, ale pamiętam też, że ktoś dawno temu powiedział, że nikt nie umiera w kosmosie. "

Laura Dern wyznała też, że z chęcią zgłębiłaby historię swojej bohaterki – zarówno przeszłą, jak i przyszłą. Jak powiedziała:

"

Bardzo chętnie poznałabym przyszłość lub przeszłość tej postaci. Przede wszystkim dlatego, że tak bardzo podobało mi się granie jej, że myśl o tym, że mam już nigdy więcej jej nie zagrać, łamie mi serce.  "

Czy aktorka będzie miała jeszcze taką szansę? Niestety, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że teoria fanów się sprawdzi. Nic nie wskazywało bowiem na to, by twórcy planowali ocalić Holdo. Jednak kto wie, być może bohaterka grana przez Dern powróci w nowej trylogii, serialu Disneya lub własnym spin-offie? Skoro już niebawem będziemy oglądać osobny film o Hanie Solo, w przyszłości czeka nas solowy występ Obi-Wana, a w planach jest co najmniej kilka innych produkcji poświęconych poszczególnym bohaterom, dlaczego jednym z nich nie miałaby być admirał Holdo? Oby tylko Laurze Dern udało doczekać się tej chwili, w której po wszystkich Bobach Fettach, Yodach i Jabbach przyjdzie w końcu kolej na jej bohaterkę. 

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Star Wars: The Last Jedi Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi