05.06.2018 14:47

Storybordzista DCEU opowiedział o wpływie „Dragon Balla” na „Człowieka ze Stali”

Jay Oliva, który pracował nad kilkoma filmami z DCEU opowiedział o swojej miłości z anime oraz o tym, w jaki sposób czerpał inspiracje z japońskich produkcji w trakcie pracy nad „Człowiekiem ze Stali”, czy „Batmanem v Supermanem”.

Goku vs Superman
foto: kadr z wideo ULTRA INSTINCT GOKU vs SUPERMAN

Jay Olivera współpracował na przestrzeni lat nie tylko z Zackiem Snyderem przy filmach DCEU, ale także m.in. Taiką Waititi przy „Thorze: Ragnaroku”. Artysta stwierdził na początku czerwca 2018 roku, że ogromny wpływ na jego pracę mieli nie tylko reżyserzy filmowi, ale również twórcy anime.

Na swoim koncie na Twitterze, Oliva przeprowadził krótką sesję Q&A ze swoimi fanami, którzy chętnie pytali go o szczegóły pracy przy tak dużych projektach jak „Człowiek ze Stali”, czy „Batman v Superman”. Jeden z bardziej uważnych widzów zauważył podobieństwo między ostatnim aktem solowego filmu o Supermanie, a pojedynkami z anime „Dragon Ball Z”. W związku z tym zapytał się Jaya Oliva, czy podczas pracy inspirował się twórczością Japończyków:

"

Oczywiście, że KOCHAM anime! Moja walka z „Człowieka ze Stali” powstała właściwie dlatego, że bawiłem się pomysłami z „Dragon Balla Z” i niezliczonych innych seriali i filmów anime, które uwielbiam. "

Superman inspirowany Goku

Oliva następnie wytłumaczył, które sekwencje walki z „Człowieka ze Stali” były oparte na jego pomysłach, a także wytłumaczył, na których produkcjach wzorował się sam podczas pracy przy filmu o Supermanie:

"

Przygotowałem wszystkie walki od momentu w Smallville, aż do końca filmu. Oczywiście Zack i jego załoga użyli to, co im się podobało najbardziej oraz dołożyli parę elementów od siebie, ale wszystko jest właściwie w filmie. To ja podsunąłem Zackowi „Birdy”, żeby pokazać mu mniej więcej ton i energię, którą chciałem osiągnąć. "

„Wspaniała Birdy” to manga, która w 2008 roku została przeniesiona na małe ekrany w postaci serialu anime. Główną bohaterką opowieści jest tytułowa Birdy, która jest policjantką federacji galaktycznej. W trakcie wykonywania jednej z misji trafia na Ziemię i w wyniku niefortunnych zdarzeń jest zmuszona na niej zostać oraz dzielić ciało i umysł z licealistą Tsutomu. Kosmita i człowiek w jednym ciele? To nieco przypomina opis pewnego pana z literką „S” na piersiach.

Oliva wytłumaczył dalej swoim fanom, że podczas projektowania walk do „Człowieka ze Stali” chciał wykorzystać elementy znane doskonale fanom japońskich seriali animowanych, które są jednocześnie obce dla przeciętnego widza hollywoodzkich blockbusterów. Jak myślicie, udała mu się ta sztuka?

Kamil Kacperski
Tagi: Superman DC Comics