08.11.2016 10:07

„Stranger Things” z klocków LEGO

Szał na serial „Stranger Things” trwa. Tym razem Netflixowy hit otrzymał swoją wersję stworzoną z klocków LEGO.

„Stranger Things” z klocków LEGO
foto: kadr z wideo

Bracia Duffer wyciągnęli różne kluczowe elementy z kina lat 80. i umieścili je w swoim serialu. Z tych wszystkich klocków powstał zanurzony w „ejtisowej” estetyce „Stranger Things”. Metafora stała się ciałem i tak oto możemy obejrzeć produkcję o piątce dzieciaków stworzoną z klocków duńskiej firmy.

Wcześniej w podobny sposób została potraktowana m.in. „Teoria wielkiego podrywu” oraz „X-Men: Apocalypse”. Z kolei „Stranger Things” mogliśmy obejrzeć zinterpretowane przez chomiki, które stanęły przed kamerą odtwarzając charakterystyczne sceny. Podobnie jest w poniższym wideo, gdyż widzimy w nim kluczowe dla fabuły sekwencje.

Tworzenie animacji z postaciami z LEGO brzmi absurdalnie? Cóż, ten sam zabieg został zastosowany m.in. w „LEGO Przygoda”, a w 2017 roku zobaczymy to też w „The LEGO Batman Movie”. Zabawka pozwalająca się zamienić w konstruktora od wielu lat pozostaje jedną z ulubionych rozrywek dzieci, ale i widzowie mają wobec niej słabość, podobnie jak i samo środowisko filmowe. Przypominamy, że „LEGO Przygoda” ubiegało się o Oscara dla najlepszej piosenki oraz o Złoty Glob jako najlepszy film animowany.

Zobaczcie, jak wygląda „Stranger Things” w LEGO wersji:

Netflix zamówił już 2. sezon serialu i dowiedzieliśmy się już też, że pojawią się w nim Sadie Sink i Dacre Montgomery. Obsada jednak wciąż się powiększa, gdyż w produkcji zagrają także Sean Astin, Paul Reiser i Linnea Berthelsen.

Sean Astin, którego widzowie mogą znać z „Goonies” oraz z trylogii „Władca Pierścieni”, zagra Boba Newby'ego, który uczęszczał z Joyce (Winona Ryder) i z Hopperem (David Harbour) do tego samego liceum. Obecnie jest kierownikiem sklepu ze sprzętem elektronicznym. Paul Reiser, który zagrał w „Obcym - decydujące starcie”, wystąpi jako wysoko postawiony przedstawiciel Departamentu Energii. Z kolei Linnea Berthelsen zagra Roman. Kobieta nie mieszka w Hawkins, ale jest związana z wydarzeniami z laboratorium.

Robert Skowronski
Tagi: Stranger Things