29.05.2019 13:09

Sylvester Stallone wyjaśnił, czym "Rambo: Ostatnia krew" różni się od poprzednich części serii

Film "Rambo: Ostatnia krew" będzie prawdopodobnie ostatnią częścią serii z Sylvestrem Stallonem w roli głównej. Gwiazdor zaznaczył najważniejsze różnice pomiędzy nadchodzącą produkcją a poprzednimi częściami.

Sylvester Stallone jako Rambo
foto: kadry z filmów Rambo Rambo – Pierwsza krew i Rambo: Ostatnia krew

Słynny weteran wojny w Wietnamie niebawem powróci do akcji. Prawdopodobnie "Rambo: Ostatnia krew" będzie zakończeniem historii rozpoczętej w 1982 roku filmem "Rambo - pierwsza krew". Fani serii doskonale wiedzą, czego spodziewać się po nadchodzącej produkcji. Sylvester Stallone ostrzega jednak, że 5. część przygód Johna Rambo będzie się znacznie różnić od filmów, które ukazały się na przestrzeni ostatnich 37 lat. 

"Rambo: Ostatnia krew" - Sylvester Stallone o różnicach względem poprzednich części

W najnowszej części "Rambo" Stallone nie tylko wcielił się w tytułowego bohatera, ale również był współtwórcą scenariusza. Aktor w rozmowie z Deadline podczas Cannes 2019 wyjaśnił podstawowe różnice pomiędzy "Ostatnią krwią", a produkcjami o nieustraszonym wojaku, którymi mogliśmy się raczyć w przeszłości.

"

W żadnym filmie Rambo nigdy nie wraca do domu. Jedzie do dżungli albo Afganistanu. W nowej części wraca, ale w pewien sposób nigdy do niego nie dociera. Jest tam, ale jednocześnie go tam nie ma. To właśnie wokół tego aspektu jest zbudowana cała historia. W momencie, kiedy przekracza próg swojego domu, traci całą kontrolę. To świat kontroluje ciebie. "

Fani Rambo mogą być nieco zdezorientowani, ponieważ zobaczą głównego bohatera w zupełnie nowym kontekście. Do tej pory głównymi miejscami akcji serii były egzotyczne kraje, takie jak Tajlandia czy Afganistan. W pierwszej części Rambo trafił do Stanów Zjednoczonych, ale nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć go w jego codziennym otoczeniu. Co prawda pod koniec 4. części Rambo wraca na ranczo swojego ojca, które znajduje się w Arizonie, ale wtedy nie był to jeszcze dom prawdziwie należący do niego.

Wygląda na to, że twórcy postanowili wykorzystać 5. część serii i nadać jej głównemu bohaterowi głębi psychologicznej. Być może w końcu zobaczymy, jak wieloletni pobyt na polach walki odcisnął się na protagoniście. Oczywiście osobnik pokroju Rambo nie jest typem domatora. Ciągle toczy wojnę, nawet jeśli to wojna z samym sobą. Chociaż ciałem znajduje się w bezpiecznym schronieniu, duchem jest zupełnie gdzie indziej. Stallone wyjaśnił ten aspekt swojej postaci.

"

Podjęliśmy ten wątek. Rambo znajduje się gdzieś podczas burzy. Potwornej burzy. Próbuje ratować ludzi. To powódź błyskawiczna. Wskakuje na konia, decyduje się zgłosić na ochotnika, by ratować ludzi. Rambo nadal zmaga się z wyrzutami sumienia kogoś, kto przetrwał, bo chciałby uratować swoich przyjaciół w Wietnamie. To wynik zespołu stresu pourazowego. Ma ciężki okres. Posiada piękne ranczo, ale żyje pod ziemią. W ten sposób radzi sobie ze swoim dylematem. W Wietnamie jest coś podziemnego. Ma w domu przybraną rodzinę. Jego ojciec zmarł. Gospodyni, która skończyła 70-tkę, ma wnuczkę. On staje się dla niej przyrodnim ojcem. Dziewczyna odnajduje prawdziwego ojca w Meksyku i wyjeżdża na jego poszukiwania. Ale coś się dzieje. W tym filmie pojawi się poważny wątek zemsty. Wielu ludzi zostanie rannych. "

Mimo głębszego spojrzenia na bohaterów filmu esencja poprzednich części "Rambo" pozostanie niezmieniona. Tytułowy bohater ponownie wykorzysta swoje umiejętności, by walczyć o sprawiedliwość. Tym razem przeciwnikami Rambo będą członkowie kartelu narkotykowego, odpowiedzialni za skrzywdzenie dziewczyny.

Rambo
Rambo
Przeczytaj także Sylvester Stallone własnoręcznie tworzy widły w wideo z "Rambo V"

"Rambo: Ostatnia krew" - kiedy premiera?

Jak zakończy się historia Johna Rambo? Czy bohater zginie, ratując przybraną córkę? Przekonamy się już za kilka miesięcy. "Rambo: Ostatnia krew" w reżyserii Adriana Grunberga trafi do kin 19 września 2019 roku. W filmie oprócz Stallone'a wystąpia między innymi Paz Vega, Yvette Monreal, Óscar Jaenada, Sergio Peris-Mencheta, Adriana Barraza, Díana Bermudez oraz Sheila Shah.

Zobacz też: Zakończono zdjęcia do "Rambo 5". Sylvester Stallone pożegnał się z rolą komandosa?

Tagi: Duperele Rambo Sylvester Stallone