19.06.2018 12:41

Szef Warner Bros. pochwalił „Aquamana” i stwierdził, że „dobre filmy radzą sobie lepiej”

Toby Emmerich (oprócz tego, że podzielił się przełomowymi wnioskami dotyczącymi korelacji poziomu filmów do ich wyników finansowych) stwierdził również, że James Wan jest idealnym reżyserem do opowiedzenia historii Aquamana. 

Szef Warner Bros. pochwalił „Aquamana” i stwierdził, że „dobre filmy radzą sobie lepiej”
foto: materiały prasowe

W czerwcu 2018 roku otrzymaliśmy pierwszą pokaźną galerię z „Aquamana” oraz dowiedzieliśmy się, że zwiastun nowej produkcji o komiksowej postaci od DC zostanie zaprezentowany podczas następnego Comic-Conu w San Diego, który odbędzie się w drugiej połowie lipca 2018 roku. Na razie musimy się jednak zadowolić jedynie opinią szefa Warner Bros. o „Aquamanie”.

Według Toby'ego Emmericha, studio spodziewa się wyników kasowych i artystycznych bardziej przypominających te, które osiągnęła „Wonder Woman”, niż „Liga Sprawiedliwości”. Emmerich stwierdził, że stanie się tak, ponieważ film nie boi się eksperymentować z wytartymi ścieżkami, które obecne są w kinie superbohaterskim od lat:

"

Wydaję mi się, że trudno jest w filmach o herosach pójść w strony, które jeszcze nie były eksplorowane. Myślisz sobie o tym, ile tego materiału widzisz w kinach, w serialach, czy platformach streamingowych. Trudno odkryć Amerykę. W przypadku „Aquamana” stworzyliśmy jednak podwodny świat, który jest inny i świeży. James Wan i ekipa zrobili coś wspaniałego. Film zabiera cię w nowy świat, który jest wykreowany w taki sposób, którego nie widzieliście. Film superbohaterski osadzony w takich realiach jest przeznaczony dla twardzieli. "

Szef WB o Aquamanie

Emmerich nie szczędził również pochwał wspomnianemu reżyserowi produkcji, czyli Jamesowi Wanowi. Szef Warner Bros. stwierdził, że bardzo docenia artystę za umiejętność tworzenia uniwersum, tak jak w przypadku „Obecności”, czy „Piły”:

"

Jest budowniczym. Według mnie to on jest odpowiedzialny za świat wykreowany w „Obecności”, „Pile”, czy „Naznaczonym”. Do tego jego „Szybcy i Wściekli 7” są najlepiej zarabiającym filmem w całej serii. Więc kiedy myślisz sobie o ludziach, którzy potrafią wykreować dobre, kasowe uniwersum, to nie masz zbyt dużo lepszych kandydatów. Oprócz tego mamy z nim doświadczenie, ponieważ wyreżyserował i wyprodukował już kilka filmów dla Warner Bros., czy New Line. Znamy się dobrze. William Goldman, który jest twórcą mojej ulubionej książki o sztuce filmowej pt. „Adventures in Screen Trade” napisał, żeby „robić filmy z ludźmi, których lubisz, ponieważ to bardzo trudne przedsięwzięcie, które staje się prostsze, gdy lubisz współpracowników”. A my bardzo lubimy Jamesa. "

Szef Warner Bros. doszedł następnie do przełomowego wniosku - stwierdził bowiem, że „dobre filmy radzą sobie lepiej”, odwołując się oczywiście do rozczarowujących wyników „Ligi Sprawiedliwości”:

"

Wydaję mi się, że dobre filmy radzą sobie lepiej. Ktoś kiedyś powiedział, że najlepszym modelem biznesowym w branży wideo jest robienie dobrych filmów. I w świecie social mediów i Rotten Tomatoes to prawda - czym lepszy jest tym, tym lepiej sobie radzi. Nie można już ukryć swojego blamażu. "

Aquaman - kiedy premiera?

O tym, czy „Aquaman” okaże się być dobrym filmem przekonamy się 21 grudnia 2018 roku. W produkcji wystąpią: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, czy Willem Dafoe.

Kamil Kacperski
Tagi: Aquaman DC Comics